SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 30 lipca 2020

Czwarta rocznica śmierci Damiana Gapińskiego

Cztery lata temu, w wieku zaledwie 36 lat zmarł Damian Gapiński, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przewodniczący Wydziału Marketingu PZPS, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Nagła śmierć zabrała cenionego sportowego działacza, popularyzatora siatkówki, dziennikarza, życzliwego kolegę i po prostu dobrego człowieka.

Od chwili gdy pojawił się w środowisku siatkarskim dał się poznać jako znakomity organizator, społecznik. Postać imponująca posturą, z równie wielkimi projektami, z ciekawymi pomysłami, inicjator wielu akcji, które przyniosły dużo pożytku nie tylko naszej dyscyplinie sportu.

O takich ludziach jak On mówi się, że byli pasjonatami. Kochał w szczególności siatkówkę młodzieżową. Przed kilku laty z grupą osób założył Filipiński Klub Sportowy. – Najpierw była to rekreacja, ale szybko przerodziła się ona w regularne szkolenie. Już po roku działalności zgłosiliśmy się do rozgrywek minisiatkówki – mówił w jednym z wywiadów. Była to jedna z Jego inicjatyw, które przyczyniały się do rozwoju siatkówki w Wielkopolsce.

Dużym uznaniem w naszym środowisku cieszył się, rozgrywany w Luboniu, Turniej Sylwestrowy Juniorek. Damian był dumny z tych zawodów. W rywalizacji uczestniczyły młodzieżowe reprezentacje naszego kraju oraz zespoły z czołowych polskich klubów. Z inicjatywy działaczy PTPS-u Piła oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubonia, zawody te zostały przemianowane na turniej memoriałowy i pierwszy odbył się pod koniec grudnia 2016 roku. Wygrała reprezentacja Polski juniorek.

Był świetnym dziennikarzem. Jego teksty w Wirtualnej Polsce cieszyły się uznaniem Internautów. Jego drugą wielką pasją był żużel. Doskonale rozumiał rolę mediów w kreowaniu współczesnego sportu. Unowocześnił pracę Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Po pierwszej kadencji 2012-2016 został wybrany na drugą.

W roku 2016 został wybrany do Zarządu PZPS. Miał wiele fantastycznych projektów, ale… nie zdołał ich wdrożyć osobiście. Staramy się realizować Jego pomysły, choć bez Niego to o wiele trudniejsze.