SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/Minisiatkówka.pl, fot. DZPS.PL, 29 czerwca 2020

Na Dolnym Śląsku wyłoniono finalistów rozgrywek Kinder Joy of moving

W województwie dolnośląskim rozegrano już wszystkie sześć Finałów Wojewódzkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono po dwa zespoły, które uzyskały awans do Wielkiego Finału.

Finały Wojewódzkie na Dolnym Śląsku zostały rozegrane kolejno w Miliczu ("4" dziewcząt i chłopców), Górze ("2" chłopców), Wałbrzychu ("3" chłopców), Miękini ("2" dziewcząt) oraz Brzegu Dolnym ("3" dziewcząt).

- Turnieje oczywiście nie mógłby się odbyć tak jak w poprzednich latach. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jaka jest sytuacja w naszym kraju. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się zmodyfikować system rozgrywania turniejów minisiatkówki oraz ze względu na COVID-19 zawody odbyły się bez publiczności - powiedział Roman Danilewicz, koordynator rozgrywek minisiatkówki w województwie dolnośląskim.

I dodał - Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić Finały Wojewódzkie na Dolnym Śląsku. Bez ich wsparcia i zaangażowania nie byłaby możliwa organizacja zawodów Kinder Joy of moving. Cieszę się bardzo, że w czerwcu udało się nam rozegrać wszystkie turnieje w sześciu kategoriach i wyłonić zespoły, które powalczą w Wielkim Finale.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz gadżety sportowe w formie nagród. Natomiast wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i plansze edukacyjne. Ponadto dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii otrzymały specjalny bilet uprawniający do gry w sierpniowym Wielkim Finale.

Przypomnijmy, że w marcu rozgrywki minisiatkówki zostały zawieszone w związku z rozpowszechnianiem się pandemii koronawirusa. Na wznowienie rywalizacji musieliśmy czekać przeszło trzy miesiące. W połowie czerwca Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving zostały wznowione.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, zawody zostały zorganizowane ze wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, bez udziału publiczności oraz z obowiązkową dezynfekcją i pomiarami temperatury przed wejściem do hali sportowej.

Drużyny w województwie dolnośląskim z awansem do Wielkiego Finału Kinder Joy of moving 2020
"2" dziewcząt
1. AMS Mini Volley Kamienna Góra
2. Kinder Volley Wałbrzych

"3"dziewcząt
1. UKS Wieża Radków
2. Janowice Wielkie

"4" dziewcząt
1. UKS WIEŻA RADKÓW
2. UKS KORAL WROCŁAW

"2" chłopców
1. AMS MINI VOLLEY KAMIENNA GÓRA
2. UKS KINDER VOLLEYBALL WAŁBRZYCH I

"3" chłopców
1. Akademia UKPS Lubin
2. UKS Kinder Volleyball Wałbrzych I

"4" chłopców
1. UKS KORAL WROCŁAW
2. UKPS LUBIN

Więcej informacji o rozgrywkach minisiatkówki: https://www.minisiatkowka.pl/pl

19300a

  • 7
  • 0
  • 9
  • 1
  • 0