SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 20 kwietnia 2017

Od 22 do 30 kwietnia w Györ i Puchovie zostaną rozegrane mistrzostwa Europy kadetów U19. - Staraliśmy się przygotować drużynę najlepiej jak to było możliwe - powiedział Maciej Zendeł, trener biało-czerwonych.

pzps.pl: Przed reprezentacją Polski kadetów mistrzostwa Europy. Drużyna będzie bronić wywalczonego tytułu dwa lata temu w Ankarze.
Maciej Zendeł:
Nie chcemy pompować dużego balonu. Udajemy się na czempionat walczyć o jak najwyższe pozycje. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby przygotować jak najlepiej zespół do tego turnieju.

- W fazie grupowej zmierzycie się m.in. z Rosją i Włochami. To chyba bardzo trudna grupa?
- Grupa jest mega trudna. Zmierzymy się z Rosjanami, Włochami, Bułgarami, Węgrami i Belgami.  Naprawdę dawno nie przypominam sobie, żebyśmy trafili do tak trudnej grupy. Jednak nie ma co narzekać. Po prostu musimy grać swoją siatkówkę.

- Dwa latat temu też niewiele osób wierzyło w to, że reprezentacja kadetów może zdobyć złoty medal.
- Powiem tak, nie warto teraz rozpamiętywać tamtego rocznika, który zdobył ostatni medal. To są dwa zupełnie różne zespoły. Inne charaktery i inny poziom gry.

- Różnica jest aż duża?
- Różnica jest między tymi rocznikami, ale jest przede wszystkim wiele innych czynników od nas niezależnych, które uważam że będą miały wpływ na dalsze granie tych młodych zawodników. Czas pokaże jak to się zakończy.

- Czy po zakończeniu mistrzostw Polski juniorów, w których brała udział część zawodników  mieliście jeszcze trochę czasu na trening?
- Dziś udajemy się na turniej. Po mistrzostwach Polski juniorów w Kętrzynie musieliśmy dać chwilę odpocząć części zawodników. W Spale trenowało tylko pięciu młodych siatkarzy. Drużyna dostała też trochę czasu, żeby spędzić Święta Wielkanocne z rodziną. Udało się nam rozegrać sparingi z Czechami. Nie spuszczamy głów, jedziemy na turniej i zobaczymy, co uda się tam wygrać.

Program meczów ME kadetów grupa I Györ:
22 kwietnia

15.30 Polska – Rosja
18.00 Węgry – Belgia
20.30 Bułgaria – Włochy
23 kwietnia
15.30 Belgia – Rosja
18.00 Wegry – Bułgaria
20.30 Włochy – Polska
24 kwietnia
15.30 Bułgaria – Belgia
18.00 Polska – Wegry
20.30 Rosja – Włochy
26 kwietnia
15.30 Bułgaria – Polska
18.00 Węgry – Rosja
20.30 Belgia – Włochy
27 kwietnia
15.30 Rosja – Bułgaria
18.00 Włochy – Węgry
20.30 Polska – Belgia

  • 2
  • 1
  • 81
  • 0
  • 15