SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 17 kwietnia 2017

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. W hali ERGO Arena swoje mecze rozegrają zespoły Estonii, Finlandii, Polski i Serbii.

Gdańsk jest jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. W hali ERGO Arena swoje mecze rozegrają zespoły Estonii, Finlandii, Polski i Serbii.

Siatkówka jest związana z tym pięknym obiektem od chwili oddania jego do użytku. 18 sierpnia 2010 roku na otwarcie obiektu rozegrany został towarzyski mecz Polska-Brazylia. Na widowni zasiadło 11 tysięcy widzów. Obecnych było wielu znakomitych gości ze świata polityki, gospodarki, kultury i sportu. Na boisku zobaczyliśmy świetnych graczy z Piotrem Gruszką, który pod koniec sierpnia wróci do ERGO Areny w roli II trenera męskiej reprezentacji Polski.

Od sierpnia 2010 ERGO Arena była świadkiem najwyższej rangi siatkarskich imprez. W 2011 roku Polska zdobyła brązowy medal Ligi Światowej. Było to pierwsze trofeum biało-czerwonych w tych prestiżowych i bardzo popularnych w naszym kraju rozgrywkach. Dwa lata później nasza ekipa rozegrała tutaj mecze mistrzostw Europy, a w trakcie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 hala gościła m.in. mocne drużyny Bułgarii i Rosji.

Gdańsk, jedno z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017, zajmuje mocne miejsce w polskiej siatkówce. W ostatnich latach zespół LOTOS-u Trefla odgrywał ważną rolę w PlusLidze.

Przed kilkoma dniami byliśmy świadkami bardzo miłej uroczystości. W czasie meczu LOTOS Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom (1:3) karierę zakończył były reprezentant Polski Piotr Gacek z jego nazwiskiem związanych jest wiele sukcesów biało-czerwonych z wicemistrzostwem świata w 2006 roku.

- Robiłem to co lubiłem. Siatkówka była i jest moją pasją. Czuję się spełniony i zdecydowałem o zakończeniu kariery. Do podjęcia tej decyzji dochodziłem stopniowo, wiedziałem, że życie trzeba życie zacząć układać na nowo - mówił Piotr Gacek po zakończeniu meczu z Cerradem Czarnymi.

Były reprezentacyjny libero podkreślił, że Gdańsk w ostatnich latach wykonał ogromny krok naprzód w męskiej siatkówce. - Bardzo dobrze tutaj się czuję. Miasto jest świetnym miejscem do życia i oczywiście mamy tutaj ogromną, piękną halę - powiedział.

Gdańsk Miasto-Gospodarz EUROVOLLEY POLAND 2017 serdecznie zaprasza na mecze kontynentalnego czempionatu.

  • 0
  • 0
  • 30
  • 0
  • 2