SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 15 kwietnia 2019

„Siatkarskie Skrzydła” znów przyznane!

W niedzielę w Kętrzynie i Dębicy poznaliśmy zwycięzców młodzieżowych mistrzostw Polski w kategorii juniorek i juniorów. Spośród wspaniale grających siatkarzy i siatkarek wybrano „Drużynę Marzeń”, która zostanie objęta programem Red Bulla „Siatkarskie Skrzydła”.

Red Bull i Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydowały się stworzyć specjalny program wspierający najbardziej utalentowanych młodych adeptów siatkówki w kraju. Podczas finałów MP juniorek i juniorów, wyłoniono grupę wybijających się zawodników i zawodniczek na każdej z pozycji na boisku.

Przez kolejne miesiące laureaci, dzięki wsparciu Red Bulla, zostaną otoczeni dodatkową opieką, w tym głównie testami i badaniami medycznymi (wydolność, mobilność, psychomotoryka). Na ich podstawie otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych, w oparciu o którą zawodnik, wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS, może określić wytyczne do osobistych obszarów rozwoju.

Wdrożenie tych planów, zarówno na letnich zgrupowaniach kadry, jak i w późniejszym okresie ma szansę pomóc w intensywniejszym „rozwijaniu skrzydeł” młodych polskich siatkarzy i siatkarek, którzy będą stanowić trzon juniorskich reprezentacji kraju. Dzięki temu Red Bull pomoże siatkarskiej młodzieży „rozwinąć skrzydła” i lepiej wejść w profesjonalny świat sportu.

To już druga edycja programu Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”. W minionym roku podczas mistrzostw Polski juniorów w Kętrzynie w gronie wyróżnionych zawodników znalazł się: Sebastian Adamczyk, Bartosz Firszt, Wiktor Nowak, Patryk Praca, Mikołaj Sawicki oraz Mateusz Witek. W rywalizacji pań wyróżniono zaś Zuzannę Górecką, Aleksandrę Grykę, Gabrielę Makarowską, Karolinę Pancewicz, Magdalenę Stysiak i Oliwię Bałuk.

W tym roku po pięciu intensywnych dniach zmagań zdecydowano, że programem „Siatkarskie Skrzydła” zostaną objęci następujący zawodnicy i zawodniczki:

MVP: KACPER WNUK (Trefl Gdańsk)

Najlepszy rozgrywający: ARTUR BŁAŻEJ (Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy przyjmujący: JAKUB CZERWIŃSKI (Trefl Gdańsk)

Najlepszy atakujący: REMIGIUSZ KAPICA (AZS 2020 Częstochowa)

Najlepszy blokujący: GRACJAN BOŻEK (Trefl Gdańsk)

Najlepszy libero: MACIEJ CZYREK (AKS V LO Rzeszów)

oraz

MVP turnieju finałowego MP juniorek: JULIA ORZOŁ (LTS Legionovia Legionowo)

Najlepsza rozgrywająca: PAULINA ZABOROWSKA (LTS Legionovia Legionowo)

Najlepsza atakująca: PAULINA DAMASKE (SPS Volley Piła)

Najlepsza przyjmująca: SZLAGOWSKA WERONIKA (KS Pałac Bydgoszcz)

Najlepsza blokująca: KLAUDIA LASKOWSKA (SPS Volley Piła)

Najlepsza zawodniczka Libero: JULIA CIEJKA (LTS Legionovia Legionowo)

  • 8
  • 0
  • 134
  • 2
  • 6