SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Joanna Szubzda/Polskie Radio Białystok, 1 maja 2021

O awans do 1.Ligi Kobiet – II dzień

W Białymstoku trwa drugi dzień turnieju finałowego o wejście do 1.Ligi Kobiet. Już na dzień przed zakończeniem zmagań awans na zaplecze ekstraklasy uzyskały AZS AWF Warszawa i KS BAS Budowlany Białystok.  

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok i AZS AWF Warszawa przemknęły przez pierwsze dni turnieju jak burza. Obie ekipy wygrały bez straty seta najpierw w piątek, a potem w sobotę, wyraźnie zarysowując różnicę poziomów pomiędzy sobą a pozostałymi rywalizującymi. W ten sposób siatkarki ze stolicy oraz Białegostoku już na dzień przed oficjalnym zamknięciem zmagań zapewniły sobie awans do 1.Ligi Kobiet.  

Serdecznie zapraszamy na oficjalną stronę poświęconą turniejowi: https://2ligakobiet.volleystation.com

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS AWF Warszawa 0:3 (17:25, 9:25, 17:25), MVP: Aleksandra Ryglewicz

AZS AWF Warszawa jeszcze przed zakończeniem turnieju zapewniła sobie awans do 1.Ligi Kobiet. W piątek pokonała wysoko 3:0 MKS Sokół Mogilno, a w sobotę powtórzyła ten rezultat w starciu z TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski. Warszawianki od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania nie dając rywalkom jakichkolwiek szans. Zespół ze stolicy dominował w każdym elemencie, ale szczególnie dobrze prezentował się w bloku (9 punktów w spotkaniu) i na zagrywce (7 „oczek”). Nagroda MVP trafiła do Aleksandry Ryglewicz, która w całym meczu zdobyła 16 punktów. Podobny wynik na swoim koncie zapisała też Agata Lesiak. Najskuteczniejszą siatkarką w barwach Tomasovii była Marta Chwała, zdobywczyni 8 „oczek”.  

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – MKS Sokół Mogilno 3:0 (25:12, 25:10, 25:15), MVP: Barbara Sokolińska

Siatkarki BASu nie były gorsze od warszawianek. Do rywalizacji z Sokołem Mogilno przystąpiły z pełną determinacją, także stawiając sobie za cel wcześniejszy awans do 1.Ligi Kobiet. Gospodynie turnieju zagrały bardzo dobry mecz wyraźnie przewyższając umiejętnościami zawodniczki MKSu. Rewelacyjna gra w bloku (16 do 0!), a także dwukrotnie wyższa skuteczność w ataku nie pozostawiły złudzeń. Miejscowe nie wstrzymywały też ręki w polu serwisowym, co przynosiło bezpośrednie punkty. Po równej godzinie rywalizacji było już po meczu. Nagroda dla najlepszej zawodniczki powędrowała do Barbary Sokolińskiej, która w całym spotkaniu zdobyła 13 punktów.

W niedzielę KS BAS Kombinat Budowlany Białystok zmierzy się z MKS Sokołem Mogilno. Będzie to już jednak czysto ambicjonalne starcie o zwycięstwo w turnieju, bowiem obie drużyny są już pewne awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Transmisja meczowa

Terminarz i wyniki turnieju finałowego o wejście do 1.Ligi Kobiet:

Piątek, 30 kwietnia:

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)

MKS Sokół Mogilno – AZS AWF Warszawa 0:3 (13:25, 16:25, 16:25)

Sobota, 1 maja:

TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS AWF Warszawa 0:3 (17:25, 9:25, 17:25)

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – MKS Sokół Mogilno 3:0 (25:12, 25:10, 25:15)

Niedziela, 2 maja:

10:00 MKS Sokół Mogilno – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

12:30 AZS AWF Warszawa – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok

  • 0
  • 2
  • 16
  • 0
  • 0