SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Niekiel, 20 stycznia 2018

II liga kobiet: SMS PZPS II Szczyrk – KS Polonia Łaziska Górne  3:1

SMS PZPS II Szczyrk – KS Polonia Łaziska Górne  3:1  (25:16, 22:25, 25:14, 25:23)

Z czterech odsłon składał się kolejny II-ligowy mecz uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku. Jego finisz był korzystny dla gospodyń potyczki.

W secie pierwszym i trzecim dominacja drużyny ze Szczyrku nie podlegała żadnej dyskusji. Przewaga siatkarek SMS-u uwidoczniła się w elemencie ataku oraz w polu serwisowym. Bardziej zacięta rywalizacja toczyła się na przestrzeni partii drugiej i czwartej. Nasz zespół mógł podwyższyć wynik meczu na 2:0, ale w ważnych momentach efektywniejsze były przeciwniczki, choć przy stanie 21:20 dla SMS PZPS na ich sukces się nie zanosiło. Spotkanie udało się „domknąć” po czterech partiach, choć z wysokiego prowadzenia m.in. 8:3 w połowie seta nic już nie pozostało.

Wśród gospodyń najwięcej punktów zdobyła Karolina Drużkowska (13), po 11 zapisały na swoim koncie Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska i Magda Stambrowska. Po 3 asy serwisowe zaliczyły Martyna Borowczak oraz Sonia Stefanik, w bloku z 4 punktowymi „czapami” brylowała Stambrowska.

SMS PZPS II: Poreda, Paczuła, Drużkowska, Czyrniańska, Hyży, Justka, Piekarz, Borowczak, Piasecka, Kowalczyk, Stefanik, Szymańska, Stambrowska, Kubas
Trenerzy: Andrzej Peć, Wiesław Popik

KS Polonia: Stawarska, Kubacka, Kłosa, Pilarska, Piłat, Bereza, Muras, Krzysiek, Baryła, Angielska, Hoksa
Trener: Sławomir Rubin

  • 1
  • 0
  • 22
  • 0
  • 0