SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Pizon, foto: Fernanda Olszewska/Okapi Studio, 19 lutego 2023

1LK: UJ CM Solna Wieliczka przegrywa z Sokołem Mogilno

W meczu 20.kolejki 1.Ligi Siatkówki Kobiet UJ CM Solna Wieliczka podejmowała u siebie MKS Sokół Mogilno. Zespół z Mogilna zwyciężył 3:1, tym samym zrewanżował się za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się długą wymianą, którą zakończył błąd w ataku Magdy Grabki. Zaraz jednak skutecznym atakiem ze środka popisała się Zofia Ejsmont. Gra toczyła się punkt za punkt i dopiero wejście na zagrywkę Julii Wieczorek okazało się dużym utrudnieniem dla drużyny gości. Po skutecznym bloku Weroniki Fojucik na Zofii Ejsmont przewaga zespołu z Mogilna wzrosła do dwóch punktów. Przyjezdne, z akcji na akcję budowały swoją przewagę. Trener Litwin poprosił o przerwę dla swojego zespołu, po której skutecznym atakiem popisała się Joanna Ciesielczyk. Zespół z Mogilna bardzo dobrze zagrywał i odrzucił gospodynie od siatki, a w ataku brylowała Weronika Fojucik. MKS Sokół Mogilno zwyciężył premierową odsłonę do 20.

Początek drugiego seta to gra punkt za punkt, aż do pojawiania się Karoliny Kohut w polu serwisowym, która popisała się serią skutecznych zagrywek. Przy stanie 13:10 dla zespołu z Mogilna trener Ryszard Litwin poprosił o pierwszy czas w tym secie. Siatkarki „Sokoła” do końca seta kontrolowały przebieg gry i pewnie zwyciężyły drugą partię 25:15.

23732c

Trzeci set rozpoczął się po myśli drużyny z Mogilna, która prowadziła już trzema punktami. Wieliczanki nie spuściły głów i powoli zaczęły odrabiać straty. Kibice zgromadzeni na hali w Wieliczce byli świadkami przedłużonych wymian i zaciętego spotkania. W zespole Solnej świetnie spisywała się Ciesielczyk i Muszyńska na środku siatki, a po drugiej stronie skutecznymi atakami odpowiadała Fojucik i Przybyło. Należy odnotować świetne wejście Magdy Trojnar, która popisała się serią skutecznych zagrywek i rewelacyjnie broniła. W końcówce seta to gospodynie zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły 26:24.

W czwartej partii spotkania podobnie jak w końcówce trzeciego seta kibice w Solnym Mieście byli świadkami wielu zaciętych wymian. Gra była bardzo wyrównan i dopiero w decydującej fazie tej odsłony zespół z Mogilna zdołał wypracować trzy oczka przewagi. Wieliczanki dzielnie się broniły, ale gospodyniom nie udało odwrócić się losów spotkania. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla drużyny Michała Muszyńskiego.

MVP spotkania została wybrana Weronika Fojucik.

UJ CM Solna Wieliczka-MKS Sokół Mogilno 1:3 (20:25, 15:25, 26:24, 20:25)

UJ CM Solna Wieliczka: Grabka, Wieczorek, Muszyńska, Wełna, Ciesielczyk, Ejsmont, Dutkiewicz (L), Reszelewska (L) oraz Trojnar, Wojciechowska, Ciesielska, Ptak. Trener: Ryszard Litwin

MKS Sokół Mogilno: Przybyło, Fojucik, Jóźwiak, Szczygioł, Kohut, Stroiwąs, Koziorowska (L) oraz  Łuczyszyn, Marcyjanik. Trener: Michał Muszyński

  • 10
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0