SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, https://hej.mielec.pl, fot. Kacper Strykowski, 19 października 2021

Prezes PZPS Sebastian Świderski w Mielcu

Prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej Sebastian Świderski spotkał się w Mielcu z Prezydentem Miasta Jackiem Wiśniewskim. W spotkaniu uczestniczył również Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Głównym punktem wizyty szefa PZPS było zwiedzanie budowy hali sportowej przy ul. Solskiego.

– Cieszę się z tego spotkania. Mogłem zobaczyć piękny obiekt, który w najbliższym czasie tutaj powstanie. Chciałbym, aby siatkówka łączyła ludzi. Poprzez takie spotkania i obiekty siatkówka będzie mogła być propagowana jeszcze w szerszym wymiarze – powiedział na konferencji prasowej Sebastian Świderski.

– Ponieważ w moim przedwyborczym programie mówiłem, że chciałbym łączyć środowiska, z tego miejsca chciałbym zaprosić do wspólnej siatkarskiej rodziny obu Panów Prezydentów – dodał Świderski wręczając prezydentom Mielca i Rzeszowa koszulki reprezentacyjne.

– Mam nadzieję, że na naszym następnym spotkaniu będziemy mogli wspólnie zasiąść i kibicować polskim reprezentacjom. Oby tutaj w Mielcu na jakimkolwiek meczu, turnieju, abyśmy mogli razem cieszyć się widowiskiem międzynarodowym. Będę robił wszystko, aby tak się stało. Nie chcę nic obiecywać, ale postaramy się, aby siatkówka na najwyższym poziomie tutaj zawitała – powiedział prezes PZPS.

Za obecność prezesa PZPS w Mielcu dziękował prezydent miasta Jacek Wiśniewski. Chciałbym podziękować prezesowi, że Mielec jako pierwszy znalazł się na mapie, że gości u nas, przygląda się infrastrukturze sportowej naszego miasta. Jako gospodarz chciałbym i do tego dążę, żeby miasto Mielec wróciło na mapę polskiej siatkówki. Wielokrotnie siatkarze czy siatkarki zapisywali się złotymi zgłoskami w historii naszego miasta – powiedział Wiśniewski.

– Ta rozmowa miała na celu przedstawienie naszej oferty bazowej dla reprezentacji – nie tylko seniorskich, ale też młodzieżowych – powiedział w rozmowie z dziennikarzami prezydent Mielca. – Rozmawialiśmy o ewentualnym współorganizowaniu rozgrywek centralnych, mistrzowskich chociażby juniorów, juniorek, kadetek, młodzików. Cieszę się, że doszło do tego spotkania, żebyśmy mogli wyznaczyć sobie drogę na najbliższe lata, by rozwijać współpracę i propagować piłkę siatkową - dodał.

W spotkaniu uczestniczył też prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

– Tak się dziwnie kiedyś składało, że jak Mielec miał halę sportową to nie miał jej Rzeszów. Jak w Rzeszowie powstała hala sportowa to my borykaliśmy się z tym problemem. Jestem przekonany, że w 2022 roku, kiedy będziemy mieli dwa wspaniałe obiekty, otworzą się możliwości zorganizowania wielu imprez sportowych - czy to siatkarskich czy innych dyscyplin sportowych – powiedział Jacek Wiśniewski zwracając się do prezydenta Rzeszowa.

– Życzę prezesowi i prezydentowi, żeby w przyszłym roku były już podkarpackie derby w TAURON Lidze – powiedział Konrad Fijołek w nawiązaniu do ewentualnego awansu zespołu ITA TOOLS Stal Mielec do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie zespół ten zajmuje drugie miejsce w I lidze kobiet.

– Mam nadzieję, że infrastruktura sportowa, która powstaje w Mielcu, będzie też perłą podkarpackiej infrastruktury. Będziemy wspólnie realizować zamierzenia sportowej. Moja wizyta w Mielcu jest też wyrazem przyjaźni między dwoma miastami, którą chcielibyśmy zacieśniać. Mam nadzieję, że w nowej perspektywie finansowej będzie ona owocować wspólnymi projektami. Jeśli w tej trójcy uda nam się zrobić kilka fajnych projektów to będzie wymiar nowej jakości w naszym województwie – dodał Konrad Fijołek.

– Patrząc szerzej na Podkarpacie, bardzo by nam zależało, żeby imprezy międzynarodowe różnych kategorii, seniorskich czy młodzieżowych, wróciły na Podkarpacie – powiedział Paweł Warzecha, prezes ITA TOOLS Stal Mielec i wiceprezes Podkarpackiego WZPS. – Mi osobiście marzy się, żeby to było w Mielcu. Wspólnymi siłami będziemy chcieli wspierać PZPS i wspólnie organizować imprezy – dodał.

  • 6
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0