SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Wiktor Gumński - nto.pl/ JU, fot. Piotr Sumara, 8 marca 2021

I liga kobiet – Uni Opole nadal na zwycięskiej ścieżce

Szesnaste zwycięstwo z rzędu odniosły 1-ligowe siatkarki Uni Opole, ogrywając na wyjeździe 3:2 Stal Mielec. Zespół z Opola jest niekwestionowanym liderem rozgrywek. Kolejka 21. Została rozłożona na raty.

Rywalizacja w Mielcu lepiej zaczęła się dla Opolanek, ale w pierwszym secie powody do radości miały one jedynie do jego połowy. Odkąd objęły prowadzenie 12:8, ich gra zaczęła mocno szwankować. Mielczanki szybko wyrównały na 13:13, a potem regularnie sprawiały rywalkom problemy swoimi zagrywkami. To też sprawiło, że zawodniczki Uni przestały kończyć pierwsze ataki i tym samym set padł łupem Stali (25:21).

W drugiej partii role się jednak odwróciły. Tym razem to Mielczanki wygrywały już 14:10 i ... wtedy kompletnie stanęły. Przy zagrywkach Gabrieli Makarowskiej Uni objęło bowiem prowadzenie 18:14. Potem już tylko siatkarki z Opola potwierdzały swoją przewagę, a seria udanych zagrań Kingi Stronias pozwoliła im triumfować aż 25:17.

Trzecia odsłona natomiast już od pierwszej do ostatniej akcji układała się po myśli przyjezdnych. Nadal w ich szeregach główną rolę odgrywała Stronias. Opolanki nie dały szans przeciwniczkom, zwyciężając 25:16.

To niepowodzenie nie podłamało jednak mielczanek, które od początku czwartego seta ostro wzięły się do pracy. Szybko odskoczyły one na 7:3, lecz Uni odpowiedziało jak na lidera przystało, błyskawicznie wyrównując na 10:10. Kiedy jednak Stal po raz drugi rozpoczęła ucieczkę, ekipa z Opola nie była w stanie już wiele zdziałać. Stąd też wygraną 25:20 gospodynie doprowadziły do tie-breaka.

Ten rozpoczął się fatalnie dla Uni, ponieważ zespół z Mielca prowadził już 8:2. To, co stało się później, trudno logicznie wytłumaczyć. Mianowicie, kilka minut później było już ... 10:9 dla przyjezdnych! Zaczęły one bardzo dobrze blokować, a dodatkowo dobrymi zagrywkami postraszyły rezerwowe Gabriela Borawska i Adrianna Rybak. Jak już Uni przejęło inicjatywę, tak jej nie oddało do końca i triumfowało 15:13.

Stal Mielec – Uni Opole 2:3 (25:21, 17:25, 16:25, 25:20, 13:15)

Wyniki, tabela i terminarz rozgrywek I ligi kobiet:

http://statystyki.pzps.pl/pl/volleyball/1-liga-w,443/45804/matches/all

i tutaj: https://1ligakobiet.volleystation.com/

  • 5
  • 1
  • 26
  • 0
  • 0