SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 29 stycznia 2021

I liga kobiet: zapowiedź 16. kolejki

W 16. kolejce spotkań I ligi kobiet lider rywalizacji UNI Opole będzie miał wolne. Podopieczne trenera Enrico Vettoriego mają pięć punktów przewagi nad Eneą Energetykiem Poznań i na pewno utrzymają eksponowaną pozycję w tabeli. Zresztą zespołu ze stolicy Wielkopolski również w sobotę nie zobaczymy. Ich mecz z SMS PZPS I Szczyrk zostało przełożone na 5 kwietnia.

Ciekawie zapowiada się mecz beniaminka I ligi Asotry Płomienia Sosnowiec z 7R Solna Wieliczka. Dobrze spisująca się Częstochowianka podejmie SPS Stal Mielec, a najsłabszy w stawce zespół Olimpia Jawor zagra u siebie z MKS SAN-Pajda Jarosław.

Interesująco może być w meczach z udziałem zespołów z dolnych rejonów tabeli. Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno zagra z Grupą Azoty Roleski PWSZ Tarnów, a beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego będzie zmierzy się z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

W Gliwicach zwyciężył NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Po trzech setach prowadziły gospodynie 2:1. Załamanie formy przyszło w czwartej odsłonie, a w tie-breaku zabrakło już chyba wiary, że można wygrać.

– Na pewno będzie to ciężki mecz. Nowy Dwór gra podobną siatkówkę jak Częstochowa .Często starają się obijać blok, dużo kiwają. Na pewno pojedziemy tam jednak powalczyć o trzy punkty. Taki jest nasz cel – przekonuje zawodniczka AZS Politechniki Śl. Julia Skowron, cytowana na klubowej stronie internetowej.

  • 5
  • 1
  • 23
  • 2
  • 1