SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 21 grudnia 2020

I liga kobiet: wygrana i prowadzenie UNI Opole

UNI Opole pokonało NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (26:24, 25:16, 25:27, 25:15) w meczu dwunastej kolejki I ligi kobiet. MVP została wybrana Oliwia Sieradzka. Ósma z rzędu wygrana pozwoliła drużynie Nicoli Vettoriego umocnić się na prowadzeniu w tabeli.

Tym spotkaniem siatkarki I ligi pożegnały 2020 rok. Następna kolejka zaplanowana została na 9 stycznia. UNI prezentuje od kilku spotkań znakomitą formę. W poniedziałek wygrało kolejny mecz. W jedenastu meczach zgromadziło 26 punktów i wyprzedza SPS Stal Mielec 22 pkt (12) oraz beniaminka Asotrę Płomienia Sosnowiec 20 (9).

- Graliśmy z dobrze przygotowanym rywalem, który wiedział o co chodzi - mówił po meczu trener UNI, Nicola Vettori. - W pierwszym secie NOSiR Świt zaskoczył nas. Grał niekonwencjonalnie, prezentował różnorodny atak, na co nie byliśmy przygotowani i dopiero w końcówce seta byliśmy lepsi.

W drugiej partii opolanki zaprezentowały dobrą zagrywkę oraz atak i to pozwoliło im odnieść pewne zwycięstwo. W trzecim zanosiło się na wygraną 3:0, ale gospodynie rozluźniły się co wykorzystały, jak podkreślił trener Vettori, "waleczne rywalki." - W czwartym secie nasza zagrywka, atak i blok dały nam bardzo ważne trzy punkty - zakończył opolski szkoleniowiec.

  • 5
  • 1
  • 20
  • 0
  • 0