SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 27 listopada 2020

I liga kobiet: wyjazdowe zwycięstwo UNI Opole

Grupa Azoty PWSZ Tarnów przegrała z UNI Opole 1:3 (25:23, 12:25, 20:25, 23:25) w meczu inaugurującym 9. kolejkę I ligi kobiet. Zespół gości trenowany przez Nicolę Vettoriego wygrał czwarty mecz z rzędu i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi SPS Stal Mielec przed Asotrą Płomieniem Sosnowiec.

Spotkanie lidera z Eneą Energetykiem Poznań w 9. kolejce zostało przełożone. Natomiast wicelider zmierzy się na wyjeździe z NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki i będzie faworytem tej konfrontacji.

Do interesującej gry może dojść w sobotę w spotkaniu AZS Politechniki Śląskiej Gliwice z MKS SAN-Pajda Jarosław. Gospodynie dobrze weszły w ten sezon, bo po czterech kolejkach miały na koncie 9. punktów. W ostatnich trzech spotkaniach jednak udało się powiększyć dorobek tylko o jedno oczko, co daje sumę 10. punktów i 7. miejsce w tabeli. Akademiczki jednak zdecydowanie lepiej radzą sobie we własnej hali. Jeszcze żadna drużyna nie wygrała w Gliwicach za trzy.

W poprzednim sezonie zespół z Gliwic dwukrotnie musiał uznać wyższość MKS SAN-Pajdy. W Jarosławiu  gospodynie wygrały 3:0. W Gliwicach mecz był bardziej zacięty i zakończył się porażką Akademiczek 2:3.

Bardzo dobrze spisują się w tym sezonie siatkarki SMS PZPS Szczyrk. Tym razem uczennice naszej szkoły powinny zdobyć komplet punktów na wyjeździe w Krośnie. Zajmują obecnie piąte miejsce, a ich najbliższe rywalki palują się na dwunastej, przedostatniej pozycji.

Pauzować będzie 7R Solna Wieliczka.

 

  • 4
  • 1
  • 19
  • 1
  • 0