SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 23 listopada 2020

I liga kobiet: 7R Solna Wieliczka wygrała w Jarosławiu

MKS SAN-Pajda Jarosław przegrał z 7R Solna Wieliczka 2:3 (25:17, 20:25, 20:25, 25:22, 11:15) w meczu ósmej kolejki spotkań I ligi kobiet. Gospodynie zagrały pierwsze ligowe spotkanie po trzytygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem. W niedzielę zwyciężyły na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 w Pucharze Polski.

- Mecz mógł zakończyć się różnym wynikiem, również naszym zwycięstwem - powiedział trener MKS SAN-Pajda, Piotr Pajda.- Spotkanie było zacięte, dobre do oglądania. Zobaczyliśmy dużo wymian i ładnych akcji. Biorąc pod uwagę naszą grę po przerwie wynik można uznać za przyzwoity.

W składzie zespołu z Jarosławia w porównaniu z poprzednim sezonem zaszło kilka znaczących zmian. Odeszły Koleta Łyszkiewicz, Magda Jagodzińska, Katarzyna Bryda i Paulina Stroiwąc. W tym sezonie MKS SAN-Pajda rozegrał trzy spotkania, dzisiejsze było czwarte.

W tabeli prowadzi SPS Stal Mielec, która w ośmiu meczach zdobyła 16 pkt. Drugie miejsce zajmuje beniaminek Asotra Płomień Sosnowiec 16 (7), a trzecie  SMS PZPS Szczyrk 13 (6).

- W stawce jest co najmniej osiem zespołów, które będą walczyć o miejsca w czołowej czwórce. Na pewno stawka drużyn jest wyrównana i możemy spodziewać się zaciętych spotkań oraz zaskakujących wyników. Zespoły rozegrały różną liczbę meczów, stąd trudno mówić o obiektywnej klasyfikacji - zakończył trener Piotr Pajda.

  • 4
  • 0
  • 18
  • 1
  • 0