SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, http://www.smspzps.pl, 15 lutego 2020

Finalistki PP wygrały z SMS PZPS Szczyrk

Z sensacyjnymi finalistkami siatkarskiego Pucharu Polski zmierzyły się w sobotę na ich terenie uczennice SMS PZPS w Szczyrku.

Bardzo istotny dla przebiegu całego meczu okazał się premierowy set. Gospodynie uzyskały w nim kilka punktów przewagi, ale przy dobrej zmianie Weroniki Szlagowskiej dystans ekipa ze Szczyrku „skasowała”. Przyjezdne wypracowały sobie nawet piłkę setową, ale nie potrafiły jej wykorzystać. Ostatecznie losy partii rozstrzygnął nieco szczęśliwy as serwisowy siatkarek San-Pajdy.

Nierówno obie drużyny zaprezentowały się także w następnej odsłonie. Podopieczne trenera Wiesława Popika prowadziły już 10:6, ale w dalszej fazie seta zatraciły skuteczność w ataku. Bezwzględnie na kontrach spożytkowały to miejscowe, podwyższając zaliczkę.

Wyrównana walka trwała na przestrzeni seta trzeciego aż do udanej serii Martyny Borowczak w polu serwisowym. Uczennice komfortowo zwyciężyły 25:19, ale po przerwie za ciosem nie poszły. Partię numer 4 zainicjowały poważnymi problemami w przyjęciu, a różnica 10:1 na korzyść zespołu z Jarosławia nie została nadrobiona.

Po stronie SMS PZPS najskuteczniejsze w sobotnim starciu były Julita Piasecka i Karolina Drużkowska. Zespół gości wystąpił osłabiony m.in. podstawowej przyjmującej Pauliny Damaske.

MKS San-Pajda Jarosław – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (27:25, 25:21, 19:25, 25:11)

SMS PZPS: Martyna Borowczak, Karolina Drużkowska, Weronika Szlagowska, Julita Piasecka, Martyna Łazowska, Zuzanna Kulig, Sonia Stefanik, Katarzyna Hyży, Ewelina Kolanek, Oliwia Pietrzak, Aleksandra Justka, Julia Mazur

Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka

  • 4
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0