SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, www.smspzps.p, 24 listopada 2019

I liga siatkarek: pewne zwycięstwo lidera w Krośnie

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass przegrał z Jokerem Mekro Energoremontem Świecie 0:3 (16:25, 18:25, 17:25) w meczu 11. kolejki I ligi siatkarek. Zwycięski zespół umocnił się na prowadzeniu z 29 punktami. Drugie miejsce zajmuje 7R Solna Wieliczka 22, a trzecie Enea Energetyk Poznań 21. Siódmy jest SMS PZPS Szczyrk 14 pkt.

W meczu w Krośnie podopieczne trenera Marcina Wojtowicza dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W bloku były lepsze 12-5, a w zagrywce 9-2.

Natomiast wielkich emocji dostarczyło starcie wyjazdowe uczennic ze Szczyrku z ekipą Enei Energetyka Poznań. Zespół gości nie był w stanie nawiązać walki z gospodyniami w setach pierwszym i czwartym. W nich zwłaszcza trudna zagrywka była istotnym atutem siatkarek z Poznania.

Ze znakomitej strony podopieczne trenera Wiesława Popika zademonstrowały się w partii numer 2, w której prowadziły już 20:12. Po przerwie na żądanie miejscowe wynik podgoniły, ale atak Martyny Borowczak zakończył odsłonę. Bardzo dużo ciekawego działo w secie trzecim. SMS PZPS po skutecznym bloku Sonii Stefanik dysponował okazałą zaliczką 20:13, ale problemy z przyjęciem sprawiły, że rozstrzygnięcie zapadło dopiero w grze na przewagi. Finisz po punkcie Pauliny Damaske był korzystny dla ekipy ze Szczyrku.

Tie-break przy serii zagrywek Stefanik miał idealny początek dla przyjezdnych, które odskoczyły na 5:1, by przy zmianie stron prowadzić 8:5. Decydujący fragment meczu lepiej wytrzymały gospodynie, sięgając w dramatycznych okolicznościach po zwycięstwo ostatnią akcją z punktem na 16:14 dla Enei Energetyka byłej uczennicy SMS PZPS Adrianny Muszyńskiej.

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:16, 21:25, 24:26, 25:19, 16:14)

SMS PZPS: Martyna Czyrniańska, Zuzanna Kulig, Martyna Borowczak, Martyna Łazowska, Julita Piasecka, Paulina Damaske, Oliwia Poreda, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Katarzyna Hyży, Zofia Szczotkiewicz, Weronika Szlagowska, Julia Mazur, Aleksandra Justka
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka

  • 2
  • 0
  • 26
  • 0
  • 0