SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara, 4 września 2022

1/8 MŚ2022M: USA - Turcja - wypowiedzi pomeczowe

W pierwszym meczu 1/8 finału mistrzostw świata siatkarzy, rozgrywanym na parkiecie Areny Gliwice, reprezentacja USA zmierzyła się z Turcją. Amerykanie, jako jedni z pretendentów do zdobycia medalu, byli niekwestionowanymi faworytami tego spotkania, jednak do zwycięstwa potrzebowali aż pięciu setów.

Arslan Eksi, kapitan reprezentacji Turcji: Amerykanie rozpoczęli to spotkanie naprawdę bardzo dobrze. Bardzo się cieszę, że nasza drużyna nie oddała jednak tego meczu bez walki, dzięki czemu byliśmy w stanie grać z jednym z najlepszych zespołów na świecie jak równy z równym. Przegrywając już 0:2, zdołaliśmy odrobić straty, a sam tie-break również był bardzo zacięty. Gdyby udało nam się wygrać to spotkanie, to oczywiście byłby to historyczny sukces dla tureckiej siatkówki. Na to musimy jeszcze poczekać, ale jesteśmy dumni, że zagraliśmy dobre zawody, a nasz zespół ma olbrzymi potencjał na przyszłość. Mamy młodych i perspektywicznych zawodników, którzy na pewno będą stanowili o sile tureckiej siatkówki w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się zakwalifikować do Siatkarskiej Ligi Narodów.

Micah Christenson, kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Przed tym meczem spodziewaliśmy się trudnej walki, nastawialiśmy się na to, że będziemy musieli zagrać najlepiej, jak potrafimy. W pierwszych dwóch partiach utrzymywaliśmy swoją grę na naprawdę dobrym poziomie, jednak w kolejnych setach sytuacja diametralnie się zmieniła – Turcja obroniła i zaatakowała kilka piłek, a my nie umieliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść pewnych sytuacji. Oczywiście bardzo się cieszymy, że choć z trudnościami, to wygraliśmy to spotkanie i znaleźliśmy się w gronie ćwierćfinalistów. Każda drużyna mierzy się z kontuzjami, nas niestety również to nie ominęło. W sezonie klubowym, a później reprezentacyjnym, gramy dużo meczów i ciężko uniknąć takich sytuacji. Nikt z nas nie zagrał w tym spotkaniu na 100% swoich możliwości, ale zrobimy wszystko, żeby w kolejnym meczu pokazać się z lepszej strony.

  • 3
  • 0
  • 8
  • 1
  • 0