SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 30 sierpnia 2022

MŚ2022M: Ukraina - Tunezja - wypowiedzi pomeczowe

W drugiej kolejce rywalizacji w grupie A, reprezentacja Ukrainy spotkała się z Tunezją. Po trzysetowym pojedynku finalnie ze zwycięstwa cieszyła się drużyna naszych wschodnich sąsiadów. 

Ahmed Khadi, środkowy reprezentacji Tunezji: Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, byliśmy skoncentrowani, ale niestety potem gdzieś to zgubiliśmy, a nasi rywale zaczęli grać coraz lepiej. Próbowaliśmy wrócić do tej dobrej gry z początku meczu, ale reprezentacja Ukrainy nam na to nie pozwoliła, szczególnie z powodu dobrej gry blokiem, w polu zagrywki oraz w ataku. Chciałbym im pogratulować osiągniętego wyniku, a nam samym życzyć powodzenia w kolejnym starciu reprezentacją Serbii.

Ołeh Płotnycki, przyjmujący reprezentacji Ukrainy: Początek pierwszej partii był nerwowy w wykonaniu naszego zespołu, ale niestety my prawie zawsze rozpoczynamy mecz w ten sposób, dopiero po chwili udaje nam się odnaleźć nasz właściwy rytm gry. Na szczęście potem wszystko zadziałało dobrze: obrona, atak, blok. Tunezja to drużyna grająca na niezłym poziomie, przez kilka lat z rzędu wygrywali mistrzostwa Afryki. My jednak zagraliśmy znacznie lepiej, dzięki czemu mecz zakończył się dla nas zwycięstwem bez straty seta. Teraz mamy chwilę odpoczynku, a potem czeka nas ostatni mecz w grupie. Musimy zagrać naprawdę na 110% naszych możliwości, lepiej niż z Serbią i również lepiej niż w ostatnich kilku piłkach z Tunezją, a wtedy naprawdę będziemy mieli szansę na awans do 1/8 finału – to jest nasz cel. Na szczęście mamy po swojej stronie jednego zawodnika więcej – naszą publiczność. Ogromnie mnie cieszy, ze Ukraińcy mieszkający w Polsce nas wspierają nie tylko przed telewizorem, ale także w hali.

  • 3
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0