SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Angelika Knopek, fot. Piotr Sumara, 9 lipca 2022

VNL w Gdańsku: Serbia - Iran 0:3

W drugim meczu sobotnich rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów, świetnie prezentujący się w Gdańsku Irańczycy podjęli reprezentację Serbii. Siatkarze Igora Kolakovića w poprzechnich spotkaniach przegrali ze Słowenią oraz Włochami. 

Serbia - Iran 0:3 (33:35, 21:25, 12:25)

Na otwarcie pierwszej partii Serbowie zdołali wypracować sobie trzypunktową przewagę (8:5), siatkarze Iranu jednak szybko i skutecznie ją zniwelowali, obejmując prowadzenie na przerwie technicznej (12:11). Obie drużyny dobrze prezentowały się w bloku, punktując w kluczowych momentach (24:24), lecz ostatecznie, po bardzo długiej i zaciętej walce, to do Irańczyków należało ostatnie słowo, którzy przypieczętowali zwycięstwo asem serwisowym (35:33).

Po świetnym występie w poprzedniej partii, w drugim secie Irańczycy nie zwolnili tempa, prędko odskakując przeciwnikom na kilka punktów (12:6). Po przerwie technicznej Serbom nie udało się znaleźć sposobu na zatrzymanie dobrze dysponowanych rywali (18:13), i choć zdołali zmiejszyć dzielący ich dystans punktowy (20:19), ostatecznie doskonała zagrywka Milada Ebadipoura przyczyniła się do zwycięstwa Iranu także w tej odsłonie (25:21).

Ostatni set był pokazem dominacji siatkarzy znad Zatoki Perskiej, którzy świetnie radzili sobie przede wszystkim w ataku oraz w polu serwisowym (14:8). Niesieni zwycięstwami w poprzednich partiach Irańczycy pewnym krokiem zmierzali ku zwycięstwu bez straty seta (21:11), wygrywając spotkanie po nieudanym ataku reprezentacji Serbii (25:12).

Iran: Mahdi Jelveh Ghaziani, Milad Ebadipour, Amir Toukhteh, Amin Esmaeilnezhad, Mohammad Vadi, Amirhossein Esfandiar, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (L)

Serbia: Nikola Jovović, Miran Kujundžić, Pavle Perić, Aleksandar Atanasijević, Marko Podraščanin, Srećko Lisinac, Nikola Peković (L)

22824c

  • 3
  • 0
  • 19
  • 1
  • 0