SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 7 czerwca 2022

Waldemar Wspaniały: najlepszy turniej talentów w historii

– Był to najlepszy Turniej Talentów w dziesięcioletniej historii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – powiedział szef tego Projektu Waldemar Wspaniały. Od 5 do 7 czerwca w Bydgoszczy rozegrany został VIII Ogolnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Wzięło w nim udział ponad 300 zawodniczek i zawodników.

W trakcie turnieju rozegrane zostały mecze, jedna drużyna wygrywała, druga przegrywała, padały też remisy, ale w tych zawodach wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali złote medale. Taką zasadę przyjęliśmy wcześniej i cały czas ją stosujemy. Nie chcemy, żeby młodzi ludzie grali pod presją. Będą mieli jeszcze na to czas – powiedział Waldemar Wspaniały.


W Bydgoszczy był przegląd najzdolniejszej młodzieży w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Poprzedni taki turniej rozegrany został w 2019 roku w Elblągu. W 2020 i 2021 roku, niestety, trzeba było zrobić przerwę z powodu pandemii koronawirusa.

22639c

– Cieszymy się oczywiście, że Ogólnopolski Turniej Talentów znowu wrócił do siatkarskiego kalendarza. Widzieliśmy bardzo dużo utalentowanej młodzieży. W gronie trzynasto czy czternastolatek grały zawodniczki już nieźle wyszkolone technicznie o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Nic tylko cieszyć się – mówił z radością Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W czasie wtorkowej uroczystości zakończenia turnieju Waldemar Wspaniały podziękował zawodniczkom, zawodnikom, trenerom i osobom towarzyszącym za ogromne zaangażowanie w grze i organizacji zawodów.

22639d

Dawid Michor jest młodym trenerem, który już odniósł szereg sukcesów. Na poniedziałkowej Gali w Filharmonii Bydgoskiej otrzymał wyróżnienie w kategorii "Trener z klasą". Rozpoczynał pracę w Legionovii, skąd przeniósł się do Stężycy. Dziś są tam drużyny siatkarek grające w I i II lidze, a młodzieżowe zespoły zdobywają medale mistrzostw Polski. Wielu ekspertów uważa, że przed nim duże osiągnięcia na niwie trenerskiej.

Taki turniej to coś fantastycznego. W jednym miejsu zebrało się ponad trzysta zawodniczek i zawodników, najlepsza młodzież w swoich rocznikach. Mogliśmy przekonać się jak duży postęp zrobili. Na pewno poprawiło się wyszkolenie techniczne, z roku na rok lepiej funkcjonuje system blok-obrona. Pochwalić trzeba trenerów i tych co byli w "Łuczniczce" i tych co zostali w Ośrodkach. To właśnie ich praca przynosi efekty – powiedział Dawid Michor.

22639e

Końcowa klasyfikacja VIII Ogólnopolskiego Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego
Dziewczęta szkoły podstawowe
1. Północ
2. Zachód
3. Południe
4. Wschód
5. Kadra A
6. Kadra B

Dziewczęta szkoły ponadpodstawowe
1. Północ
2. Zachód
3. Południe
4. Wschód

Chłopcy szkoły podstawowe
1. Północ
2. Południe
3. Zachód
4. Wschód

Chłopcy szkoły ponadpodstawowe
1. Wschód
2. Południe
3. Północ
4. Zachód

  • 18
  • 2
  • 13
  • 0
  • 0