SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 11 marca 2022

Siatkarski maraton w Łebie (WIDEO)

Łeba gości zawodniczki i zawodników grających w 24. Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. W pierwszej części imprezy udział wzięło czternaście drużyn juniorek młodszych oraz pięć zespołów juniora młodszego – w sumie około 300 zawodniczek i zawodników. Pierwsze miejsca zajęły zespoły MUKS Spartakus Lniano oraz Olimpijczyk-Jurand-Pruszcz Gdański-Malbork.

Dziś do rywalizacji, która zakończy się w niedzielę, przystąpiły 24 drużyny młodziczek i 14 młodzików. Mecze rozgrywane będą również w Lęborku, Cewicach, Maszewku i Łebieniu. W ceremonii otwarcia udział wzięli burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski i szef projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały.

Zależy nam, żeby do Łeby przyjeżdżały młode siatkarki i siatkarze, żeby zobaczyli nasze nadmorskie plaże oraz poznali uroki Słowińskiego Parku Narodowego – powiedział podczas ceremonii otwarcia Andrzej Strzechmiński.

Zwracając się do uczestników Maratonu wyraził swoją radość z faktu, że „zajmują się oni sportem, spędzają wolny czas na siatkarskim boisku zamiast przy tablecie.” Wszystkim życzył miłego pobytu w Łebie.

Sebastian Świderski w imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Maratonu. Młodym sportowcom życzył „zdrowia, sukcesów na boisku siatkarskim i udanych akcji.”Cieszcie się siatkówką – zakończył.

Waldemar Wspaniały przypomniał, że na boiskach Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży grali m.in. przyszli reprezentanci Polski z Michałem Kubiakiem i Marcinem Możdżonkiem. – Życzę, żebyście poszli śladami tych oraz innych naszych znakomitych graczy. Jestem po raz dziesiąty na imprezie w Łebie i jak co roku jest ona perfekcyjnie zorganizowana. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wypracowania wysokiej marki Maratonu w Łebie. Ma on już stałe miejsce w kalendarzu Polskiej Siatkówki – podkreślił Waldemar Wspaniały.

Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży  jest zorganizowany przez Panią Joannę Bieniek i Pana Jarosława Pruskiego. Według Szefa Szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Zbigniewa Krzyżanowskiego impreza w Łebie wejdzie na stałe do harmonogramu przygotowań Młodzieżowych Kadr Polski.

FOTO: https://pl-pl.facebook.com/Puha-Volley-695224897249957/photos/4594416963997378

W trakcie Maratonu zawodniczki i zawodnicy mają możliwość zwiedzenia Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego - Ruchomych Wydm.

 

  • 4
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0