SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FOTO Rogalska, 27 maja 2018

Drugi dzień MP młodziczek Wieliczka 2018 - wypowiedzi

Zakończył się drugi dzień mistrzostw Polski młodziczek w Wieliczce. O medale zagrają: UKS Atena Warszawa, KS METRO Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza i LTS Legionovia Legionowo.

Drugi dzień zmagań wskazał czwórkę, która w niedzielę powalczy o medale. W meczu o brąz spotkają się dwie ekipy ze stolicy – KS Metro i UKS Atena. Tytuł mistrza Polski trafi albo do Legionowa albo do Dąbrowy Górniczej. „Mały finał” rozpocznie się o godz. 10:00, natomiast mecz o złoto zaplanowany jest na godzinę 12:00.

Po meczu powiedziały:  

Emilia Kurnikowska (UKA Barnim Goleniów), MVP meczu o 7. miejsce z UKS Szóstką Mielec: Myślę, że „zawaliłyśmy” pierwszego seta, bo prawdę mówiąc powinnyśmy wygrać ten mecz w dwóch partiach. Udowodniłyśmy jednak, że potrafimy walczyć i grać do końca. Cieszymy się, że udało nam się odwrócić wynik spotkania. Jestem bardzo zadowolona z indywidulanej nagrody i jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.

Maja Olszewska (ENEA Energetyk Poznań), MVP meczu o 5. miejsce z IMPELEM Wrocław: Według mnie zagrałyśmy naprawdę super, a przede wszystkim zniwelowałyśmy ilość własnych błędów. To nasz ostatni mecz w sezonie i chciałyśmy wypaść jak najlepiej. Mam wrażenie, że to nam się udało. Cieszymy się, że wywalczyłyśmy piąte miejsce czempionacie, ale czujemy lekki niedosyt, bo wiemy, że bardzo niewiele zabrakło nam do awansu do półfinałów. Ogromną radość sprawiła mi indywidualna nagroda, bo nie ukrywam, że bardzo chciałam ją otrzymać. Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu i wydaje mi się, że udało mi się pomóc swojemu zespołowi.

Gabriela Jakubowska (MKS Dąbrowa Górnicza), MVP I półfinału z KS METRO Warszawie: Nie przypuszczałyśmy, że to spotkanie będzie miało, aż tak szybki przebieg. Jestem zadowolona, że zagrałyśmy na tak wysokim poziomie i, że udało nam się uniknąć błędów. Cały czas nie mogę uwierzyć, że udało nam się awansować do finału. Na początku roku jako cel stawialiśmy awans do najlepszej „ósmeki” mistrzostw Polski, a kiedy zrealizowałyśmy to założenie, zaczęłyśmy marzyć o medalach.

Julia Sobalska (LTS Leginovia Legionowo): Uważam, że zagrałyśmy naprawdę bardzo dobry mecz. Jestem szczęśliwa, że wszystko poszło po naszej myśli i że możemy cieszyć się z awansu do finału. Zagrałyśmy dokładnie tak jak chciałyśmy i nie mamy sobie nic do zarzucania. Drugi set dostarczył nam trochę emocji, ale na szczęście udało nam się wyjść z niego obronną ręką. Teraz musimy dobrze przygotować się do finału, obejrzeć kilka wideo z meczów naszych rywalek, bo chcemy sięgnąć po najwyższe trofeum czempionatu. Staramy się o to dwa lata i naprawdę wykonujemy tytaniczną pracę, o której wielu nawet nie ma pojęcia. Nie możemy nakładać sobie zbyt wcześnie korony na głowę, bo pycha często zostaje boleśnie ukarana. Na pewno jednak zrobimy wszystko, by powalczyć o tytuł mistrza, który byłby idealną nagrodą za nasz wysiłek.

Klasyfikacja po drugim dniu rozgrywek:

1-2 miejsce: nie rozstrzygnięte

3-4 miejsce: nie rozstrzygnięte

5.miejsce: ENEA Energetyk Poznań

6.miejsce: MKS Dąbrowa Górnicza

7.miejsce: UKS Barnim Goleniów

8.miejsce: UKS Szóstka Mielec

Harmonogram ostatniego dnia rozgrywek:

godz. 10:00 – mecz o 3.miejsce – UKS Atena Warszawa – KS METRO Warszawa

godz. 12:00 – finał mistrzostw Polski młodziczek – MKS Dąbrowa Górnicza – LTS Legionovia Legionowo

Transmisję ze spotkań można znaleźć na stronie sportkrak.tv

  • 3
  • 0
  • 42
  • 0
  • 0