SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 27 listopada 2012

W dniach 19-25 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się Kampy dla młodzików i młodziczek powołanych podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich.

W dniach 19-25 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się Kampy dla młodzików i młodziczek powołanych podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Do Spały przybyło 26 zawodników i 26 zawodniczek. Za treningi chłopców odpowiedzialni byli Maciej Zendeł, Sebastian Pawlik, Łukasz Hertel oraz Andrzej Piotrowski. Zajęcia z dziewczynami prowadzili Andrzej Peć, Joanna Wiatr, Dariusz Pomykalski oraz Krzysztof Psiurski. Z siatkarkami i siatkarzami grającymi na rozegraniu pracował również Grzegorz Wagner.

- Trenowaliśmy dwa razy dziennie – powiedział trener reprezentacji juniorek, Andrzej Peć - Przed południem były to ćwiczenia ukierunkowane technicznie: przyjęcie, rozegranie czy atak, a po południu małe gry lub szóstki.

- Dziewczyny, które stawiły się w Spale to jedne z najciekawszych zawodniczek w Polsce w tej kategorii wiekowej. Mam jednak sygnały od trenerów z całej Polski również o innych dziewczynach, które z różnych powodów nie mogły się stawić na Turnieju Nadziei Olimpijskich – przyznał Peć -  Wszystkie siatkarki cały czas będziemy obserwować, zarówno podczas rozgrywek mistrzostw Polski jak i na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nikomu nie zamykamy drzwi do reprezentacji. Każdy ma szansę do niej trafić. Jeżeli ktoś został raz powołany nie znaczy, że powołania będzie dostawał zawsze, a ten kto nie dostał nie znaczy, że nigdy nie dostanie.

- Ja cały czas będę jeździł po Polsce, będę obserwował – zapewnił Andrzej Peć – Chcemy  podczas ferii zimowych zorganizować w Sosnowcu zgrupowanie. W pierwszej kolejności będzie dla tych dziewczyn, które nie mogły być na TNO, a co za tym idzie na Kampach.

Zawodniczki powołane na Kampy 2012:

Adrianna Wysocka, Klaudia Jakimiszyn (dolnośląskie), Kinga Różańska, Natalia Sidor, Karina Kucal (kujawsko-pomorskie), Marta Jasińska (lubelskie), Dominika Bilicka, Oliwia Michalak (łódzkie), Natalia Szewczyk, Alicja Grabka (małopolskie), Weronika Brzuzy, Nikola Malon, Adriana Adamek (mazowieckie), Martyna Świrad, Kamila Dyduła (podkarpackie), Zuzanna Florczak, Julita Szczepańska (podlaskie), Dagmara Dąbrowska, Dominika Dziekońska, Agata Michalewicz (pomorskie), Karolina Marchewka, Karolina Noszczyk (śląskie), Aleksandra Wójcicka, Weronika Wołodko (warmińsko-mazurskie), Aleksandra Marcinkiewicz, Magdalena Ciupa (zachodniopolskie).

Zawodnicy powołani na Kampy 2012:

Łukasz Usowicz, Łukasz Ciesiółka (dolnośląskie), Kamil Doroszyński, Maciej Kleinschmidt (kujawsko-pomorskie), Hubert Piwowarczyk (lubuskie), Wojciech Sipak, Mateusz Ciesielski (łódzkie), Adrian Piwowaski, Tomasz Fornal (małopolskie), Artur Gromelski, Kamil Krajewski, Marcin Wielogórski (mazowieckie), Dawid Siemaszko, Patryk Niemiec (opolskie), Mateusz Kowalski, Jakub Ziobrowski (podkarpackie), Robert Pietrowski (podlaskie), Łukasz Dąbrowski, Radosław Gil, Dawid Woch, Bartosz Kwolek, Kacper Stelmach (śląskie), Kamil Michalczyk, Jakub Kochanowski, Artur Hatle (warmińsko-mazurskie) i Jakub Robakowski (wielkopolskie).

  • 2
  • 0
  • 40
  • 2
  • 0