SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Justyna Matjas/Piotr Sumara, 3 maja 2023

TAURON Liga: za nami pierwszy mecz o złoty medal

Triumfatorki sezonu zasadniczego siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów 1:3 (14:25, 25:18, 21:25, 16:25) w pierwszym meczu finału play off TAURON Ligi. MVP została Ann Kalandadze, która zdobyła 26 punktów. Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę w Rzeszowie (początek 14:45, Polsat Sport).

- Uważam że ten skład finału oddaje to, co działo się przez cały sezon. A że są to mocne drużyny liczę, że stworzymy wspaniałe widowiska dla cudownych kibiców kobiecej siatkówki w Polsce - mówił przed finałem trener łódzkiego zespołu Alessandro Chiappini.

Z kolei rzeszowski szkoleniowiec Stephane Antiga powiedział: - Dwa razy byliśmy bardzo blisko, ale do tej pory ani razu z nimi nie wygraliśmy i w statystykach są trochę lepsi od nas. Mimo że dość łatwo wygrali ćwierćfinał i półfinał, to myślę, że nie grają aż tak dobrze, moim zdaniem lepiej grali półtora miesiąca temu - mówi szkoleniowiec wicemistrza Polski.

Rzeszowianki zaczęły od prowadzenia 7:0 i wręcz zdeklasował swoje rywalki. Siatkarki ŁKS-u sprawiały wrażenie sparaliżowanych stawką spotkania. Gospodynie zupełnie inaczej zaprezentowały się w drugiej partii, odnosząc pewne zwycięstwo.

W trzecij partii Developres BELLA DOLINA prowadził siedmioma punktami, ale ŁKS Commercecon odrabiał straty i prawie odrobił  (21:22). W dwóch kolejnych akcjach zablokowana została liderka łodzkiego zespołu Valentina Diouf, a w ostatniej akcji taki sam los spotkał Zuzannę Górecką.

W czwartym secie ŁKS Commercecon przegrywał już 8:15. Rzeszowianki pewnie zwyciężyły 25:16 i są drugim zespołem w tym sezonie, który wygrał w łódzkiej hali.

Mecze: https://www.tauronliga.pl/games.html

  • 5
  • 1
  • 5
  • 0
  • 0