SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Krzysztof Popiół i Grzegorz Winnicki, 6 marca 2023

Zmiana lidera w PlusLidze

W meczu na szczycie PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie pokonał  w sobotę Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:22) i awansował na pozycję lidera. Po słabym występie w TAURON Pucharze Polski w Krakowie rzeszowianie dalej nie mogą odnaleźć wysokiej formy.

Rzeczywiście pokazaliśmy, że dzisiaj czuliśmy się mocni i pewni siebie na boisku. To było widać i miało to przełożenie na wynik, co bardzo cieszy. Czy zagrywka była kluczem? Wydaje mi się, że jako zespół słabo zagrywaliśmy i w naszej hali możemy to robić lepiej. Trochę szkoda, bo mogliśmy tego trzeciego seta domknąć szybciej. Najważniejsze, że wygraliśmy. Kluczem do zwycięstwa była chyba cała nasza gra. Dobrze przetrenowaliśmy system blok-obrona, kontrataki i z boku to powinno nieźle wyglądać – mówił po spotkaniu przyjmujący Aluronu CMC Warty, Bartosz Kwolek, cytowany na stronie internetowej klubu z Zawiercia.

Rywalizacja w 26. kolejce PlusLigi zakończyła się w poniedziałek, kiedy to GKS Katowice dość niespodziewanie wygrał z  PSG Stal Nysa 3:0 (25:17, 25:19, 25:19).

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały do rozegrania mecze czterech kolejek. Dojdzie w nich do kilku atrakcyjnie zapowiadających się spotkań. W sobotę Projekt Warszawa podejmie nowego lidera. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe z LUK Lubin 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:13).  Była to już dziesiąta z rzędu wygrana tego zespołu. Jeszcze efektowniej wygląda bilans trenera Piotra Grabana – na 14 meczów pod jego wodzą warszawianie wygrali trzynaście. MVP spotkania wybrano Jana Firleja.
23803c
Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego została zaplanowana na 1 kwietnia, m.in. w której Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

W fazie play off osiem najlepszych zespołów według schematu 1-8, 2-7, 3-6 i 4-5 rozpocznie walkę o medale.

Tabela: https://www.plusliga.pl/table.html

  • 6
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0