SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Malwina Stroińska, fot. Piotr Parawa, 5 marca 2023

1LK: Pewna wygrana SAN-Pajdy Jarosław

4 marca drużyna z Jarosławia podejmowała na własnej hali drużynę KS Sorella Częstochowiankę Częstochowę. Spotkanie to, podobnie jak w pierwszej rundzie, zakończyło się wygraną 3:0 dla gospodyń.

Pierwszy set rozpoczął się zdecydowaną przewagą jarosławianek, które prowadziły 8:0. Gospodynie przewagę zbudowały przy zagrywce Patrycji Papszun, która spowodowała duże problemy w przyjęciu Częstochowianki. Przy wyniku 17:5 na boisku pojawiły się Otylia Hołowaty oraz powracająca po kontuzji Malwina Stroińska. Stabilna i efektywna gra SAN-Pajdy doprowadziła gospodynie do wygranej w pierwszym secie 25:12.

23797b

Drugi set tego spotkania, podobnie jak pierwszy, od samego początku układał się pomyślnie dla jarosławianek. W tej partii w roli środkowej można było zobaczyć Katarzynę Saj  nominalną atakującą SAN-Pajdy Jarosław. Na ataku zagrała jej zmienniczka Kinga Magierowska.  Jarosławianki bez większych problemów zbudowały dziesięciopunktową przewagę (14:4), która pozwoliła im na spokojną grę. W tej partii spotkania Trener Piotr Pajda także wprowadził zmiany i na boisku pojawiły się Ewa Grzelak oraz Dominika Kubas, a także ponownie Otylia Hołowaty i Malwina Stroińska. Set ten zakończył się zwycięstwem jarosławianek 25:14.

Set trzeci rozpoczął się dobrą grą Częstochowianki, która wypracowała przewagę 4:1. Początek tej partii spotkania, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, był wyrównany. Drużyna gości skuteczną grą utrudniała jarosławiankom zbudowanie znacznej przewagi. Jednakże świetna gra blokiem oraz skuteczne ataki umożliwiły na odskoczenie SAN-Pajdy na 4 oczka (13:9). W rezultacie to gospodynie postawiły przysłowiową „kropkę nad i” pokonując drużynę z Częstochowy 25:16, a w całym spotkaniu 3:0.

23797c

Drużynę San-Pajdy Jarosław czeka wyjazd do Poznania, gdzie 11 marca rozegra spotkanie z Eneą Energetyk Poznań. KS Sorella Czestochowianka Częstochowa w następnym spotkaniu wystąpi w roli gospodarza i podejmie drużynę Karpaty Krosno.

MKS SAN-Pajda Jarosław - KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:12, 25:14, 25:16)

SAN-Pajda Jarosław: Dąbrowska, Krysztofiak, Papszun, Saj,  Szmajduch, Zięba,  Machowska (L) oraz  Kubas, Magierowska, Hołowaty, Grzelak, Stroińska. Trener: Piotr Pajda

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa: Chmielewska, Witkowska, Grabińska, Worwąg, Komorek, Wrzeszcz-Drabik oraz Formela, Tarnawska, Kowalik, Luftner, Bogdańska. Trener: Anita Krzyczmonik

  • 5
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0