SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Facebook Puha Volley, 22 lipca 2022

Pracowicie upływa czas na Kampach SOS-ów w Białej Podlaskiej

17 lipca w Białej Podlaskiej rozpoczęły się Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Przez dwa tygodnie na obiektach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego młode zawodniczki i zawodnicy, pod kierunkiem trenerów kadr młodzieżowych, doskonalą swoje umiejętności.

- Właściwie każdy kto choć raz był na Kampach w Białej Podlaskiej chce tam wracać.  Mają one swój klimat. Łączy atmosferę obozu harcerskiego oraz zgrupowania sportowego. Mamy tutaj doskonałe warunki do pracy i odpoczynku. Mieszkamy na terenie miasteczka akademickiego. Zawodniczki i zawodnicy mogą korzystać ze świetnie wyposażonego zaplecza socjalnego, jest tutaj basen czy stadion lekkoatletyczny  – powiedział były reprezentant Polski Adam Nowik, obecnie koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Adam Nowik prowadzi zajęcia w dziewczynami z rocznika 2010 (najmłodszej), której szefuje trener Maciej Kromrych. - Grupa jest trzydziestoosobowa. Zawodniczki przyjechały z całej Polski. Najpierw były obserwowane w województwach, a następnie w regionach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tak dokonaliśmy selekcji. Do pracy nikogo nie trzeba namawiać. Jest ogromny zapał i chęć do treningu  –  podkreślił Adam Nowik.

W gronie prowadzących zajęcia są m.in. dwukrotna mistrzyni Europy Dorota Świeniewicz, olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Janczak czy były rozgrywający PGE Skry Bechatów Maciej Dobrowolski. Gościem uczestników Kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest były reprezentant Polski i mistrz świata juniorów z 1997 roku Marcin Prus. - Na pewno młodzież ma się od kogo uczyć. Chęci jej nie brakuje. Można więc z optymizmem patrzeć w przyszłość  – zakończył Adam Nowik.

22928c  • 19
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0