SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, 20 czerwca 2022

Reprezentacja siatkarzy U20 zaczyna przygotowania do mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski U20 rozpoczyna przygotowania do Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i mistrzostw Europy. Z nowym trenerem i nowymi zawodnikami.

W Zakopanem zaczyna się zgrupowanie kadry U20 siatkarzy. To drużyna oparta na mistrzach świata sprzed roku i brązowych medalistach mistrzostw Europy w 2020 roku. W najważniejszych imprezach obecnego sezonu poprowadzi ją Mateusz Grabda, który zastąpił Michała Bąkiewicza [WIĘCEJ TUTAJ]. 33-letni trener oficjalnie zadebiutuje w nowej roli pod koniec lipca, gdy prowadzona przez niego drużyna wystąpi w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy. Został on przełożony o rok z powodu pandemii.

Reprezentacja U20 zaczęła przygotowania 20 czerwca w Zakopanem, a zgrupowanie potrwa do 30 czerwca. Od 3 do 13 lipca mistrzowie świata będą trenować w Krośnie, skąd przeniosą się do Katowic (15-23 lipca). - Teraz będziemy pracować nad siłą, wytrzymałością i techniką ogólną. Pójdziemy też w góry, bo szkoda nie wykorzystać pobytu w Zakopanem - mówi trener Grabda.

W kadrze są wszyscy złoci medaliści z MŚ w Iranie, a także dwie nowe twarze. - To Radosław Puczkowski z AKS Rzeszów i Jan Lizińczyk z MOS Wola Warszawa. Obaj to wysocy chłopcy, grający na przyjęciu. Dostali szansę pokazania się w nagrodę za dobrą grę w finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów - wyjaśnia Grabda.

Po olimpijskim festiwalu na Słowacji siatkarze dostaną kilka dni wolnego, po czym zaczną przygotowania do mistrzostw Europu U20 we Włoszech (17-25 września). Awansowali do ich wygrywając turniej kwalifikacyjny w Toruniu. Wszystkich rywali Polacy poznają na początku lipca, kiedy zakończą się turnieje barażowe. Na razie występ zapewniły sobie Włochy (jako gospodarz), Serbia, Portugalia, Czechy, Bułgaria, Belgia i Słowacja.

Kadra U20 na zgrupowanie w Zakopanem

Rozgrywający

Damian Biliński

Kajetan Kubicki

Sergiusz Serafin

Przyjmujący

Dominik Czerny

Jakub Olszewski

Kamil Szymendera

Piotr Śliwka

Radosław Puczkowski

Jan Lizińczyk

Atakujący

Tytus Nowik

Kacper Ratajewski

Przemysław Peryt

Środkowi

Jakub Gaweł

Mateusz Kufka

Jakub Majchrzak

Mateusz Nowak

Libero

Kuba Hawryluk

Maksym Kędzierski

Sztab: Mateusz Grabda (trener), Maciej Kołodziejczyk (asystent trenera), Jarosław Tęsiorowski (trener przygotowania fizycznego), Piotr Tataradziński (fizjoterapeuta), Maciej Etgens, Paweł Młyński (statystycy)

  • 8
  • 1
  • 13
  • 0
  • 0