SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Krzysztof Cichomski, 25 kwietnia 2022

TAURON Liga: Grupa Azoty Chemik Police drugim finalistą

Grupa Azoty Chemik Police została drugim finalistą play off TAURON Lidze. Obrończynie tytułu zagrają z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Policzanki pokonały dziś na wyjeździe Grot Budowlanych Łodź 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) w drugim półfinale i w serii do dwóch zwycięstw wygrały 2-0. Pierwszy finałowy mecz zaplanowano na 1 maja. Złoty medal zdobędzie drużyna, która pierwsza wygra trzy mecze. O brązowy medal zmierzą się ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź.

Najwięcej emocji w dzisiejszym półfinale w Łodzi dostarczył trzeci set. Po wyrównanym początku (4:4) policzanki tak jak w poprzednich partiach zaczęły uzyskiwać wyraźną przewagę. Było m.in. 11:7 i 14:8. Jednak pod koniec seta łodzianki zaczęły odzyskiwać stracony dystans. Zaczęły grać cierpliwie, nie popełniały błędu. Grot Budowlani przegrywał 21:22 i odżyły nadzieje na odwrócenie rywalizacji. Jednak w następnej akcji Jovana Brakocević-Canzian przerwała fatalną passę swego zespołu, który wyszedł z niewygodnego ustawienia. Policzanki mogły cieszyć się z awansu do finału.

Dwa poprzednie sety Grupa Azoty Chemik pewnie wygrała. W połowie drugiego prowadziła np. 15:8. MVP spotkania została Marlena Kowalewska, która umiejętnie kierowała poczynaniami zespołu, ale też inne zawodniczki zasłużyły na wyróżnienie. Piętnaście punktów, a w tym siedem blokiem, zdobyła Agnieszka Kąkolewska. W bloku policzanki były lepsze 15-6, a na zagrywce 7-2.

Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101973.html#stats

.

  • 3
  • 0
  • 4
  • 1
  • 0