SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Piotr Sumara, 2 czerwca 2021

TNO: duża i ważna akcja szkoleniowa PZPS

W niedzielę w Szczyrku i w środę w Spale zakończyły się Turnieje Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodszych - kolejna wielka akcja szkoleniowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Sponsorem zawodów, podobnie jak w latach poprzednich, była firma PKN ORLEN.

- W Szczyrku grały dziewczęta, w Spale chłopcy. TNO jest dużym i ważnym przedsięwzięciem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Cieszymy się, że po roku przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, znowu wróciliśmy do gry w tych turniejach, które są bardzo istotnym elementem w naszym systemie szkolenia i w naborze do Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS - powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Felczak.

Krzysztof Felczak podkreślił, że zarówno w Szczyrku i Spale zobaczyliśmy dużo fajnej, uzdolnionej młodzieży o dobrych warunkach fizycznych. - W przyszłości polska siatkówka z pewnością będzie miała z tych dziewcząt i chłopców dużo radości - powiedział.

Rywalizację młodych zawodników oglądał Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, który wielokrotnie podkreślał jak "ważną rolę w systemie naszego szkolenia odgrywają obie placówki." - Gratuluję wszystkim znakomitej sportowej postawy. Życzę Wam, żebyście w przyszłości zostali zawodnikami pierwszej reprezentacji - powiedział.

Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w PZPS zwrócił uwagę na znakomitą organizację obu TNO. - Obiekty Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku i Spale oraz obie szkoły zostały doskonale przygotowane na przyjęcie siatkarskiej młodzieży. Ważną rolę odegrały też Siatkarskie Ośrodki Szkolne z szefem projektu Waldemarem Wspaniałym. W imieniu uczestniczek i uczestników serdecznie wszystkim dziękuję - powiedział.

W Spale oglądaliśmy 14-osobowe reprezentacje czterech regionów - Południa, Północy, Wschodu i Zachodu. Składy, podobnie jak w przypadku TNO w Szczyrku, zostały wyłonione na Regionalnych Turniejach Nadziei Olimpijskich. Szkoleniowcy Polskiego Związku Piłki Siatkowej cały czas monitorują najzdolniejszą młodzież. TNO w Spale był ostatnim etapem naboru młodych graczy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS. Najlepsi i najbardziej perspektywiczni otrzymali propozycję nauki.

Podczas ceremonii zakończenia w Szczyrku zawodniczkom wyróżnionym gratulowały i życzyły dalszych sukcesów członkinie kadry seniorek Weronika Centka i Paulina Damaske, a w Spale młodzieżowcy Mateusz Nowak i Mateusz Szperlanowski.

Zawodnicy wyróżnieni: Wiktor Borkowski, Bruno Bukowski, Łukasz Dydzik, Dawid Libera, Jakub Jurczyk, Miłosz Kotela, Tomasz Kupkowski, Oskar Kurpiński, Kacper Miodek, Kamil Momot, Szymon Pobrotyn, Jakub Potempa, Ryszard Sałata, Filip Szlachcikowski

Wyniki turnieju:
poniedziałek
Wschód - Zachód 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)
Północ - Południe 3:1 (15:25, 25:16, 25:17, 25:19)

wtorek
Wschód - Północ 3:2 (25:22, 11:25, 25:20, 17:25, 17:15)
Zachód - Południe 1:3 (21:25, 21:25, 25:22, 21:25)

środa
Północ - Zachód 3:2 (23:25, 25:12, 19:25, 25:13, 15:8)
Wschód - Południe 3:2 (26:24, 23:25, 20:25, 25:16, 17:15)

Końcowa kolejność: 1. Wschód; 2. Północ; 3. Południe; 4. Zachód

Podział na regiony:
Wschód: Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Północ: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie
Południe: Łódzkie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
Zachód: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

  • 4
  • 3
  • 17
  • 0
  • 0