SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 6 września 2020

MP młodzików - poznaliśmy półfinalistów

Od czwartku do niedzieli w ośmiu miastach rozegrane zostały turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski młodzików. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów.

Gospodarzem jednego z turniejów była Enea Energetyk Poznań, która wobec rywali zachowała się mało gościnnie. Podopieczni trenera Szymona Kurowskiego wygrali wszystkie mecze bez straty seta. - Cieszymy się z naszych wyników i dobrej gry - mówił po zakończeniu rywalizacji poznański szkoleniowiec Szymon Kurowski - Cały czas prezentowaliśmy dobrą formę. Zawodnicy popełnili jak na wiek młodzika mało blędów. Czekamy na losowanie i półfinał, którego mamy szanse zostać gospodarzem.

Mocną obsadę miał turniej w Krakowie, gdzie poza miejscowym SMS Spartą AGH zobaczyliśmy m.in. zespoły z Rzeszowa i Łodzi. - W składach drużyn byli reprezentanci Polski. Ktoś z trójki musział odpaść. My pokonaliśmy Wifamę Łodź 2:0, a rzeszowianie byli lepsi 2:1. Poziom gier w porównaniu z poprzednim sezonem był wysoki - podsumował krakowski szkoleniowiec Adam Fedorek.

W półfinałach zobaczymy trzy zespoły z Mazowsza. W Białej Podlaskie awans wywalczyły UMKS MOS Wola Warszawa i KS Metro Warszawa, a w Olsztynie RCS Czarni Radom, które było drugie za miejscowym  AZS UWM. W bezpośrednim spotkaniu lepsi byli po tie breaku gospodarze (16:14) i jak podkreślali obserwatorzy następne spotkanie mogło należeć do radomian. Ich trener Rafał Skórnicki był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, dla których po mistrzostwach Mazowsza był to drugi turniej.

W Jastrzębiu Zdroju pewnie bez straty seta wygrali gospodarze. Niedzielny mecz TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych - AZS 2020 Częstochowa  2:0 (26:24, 25:14) zadecydował o drugim, decydującym o awansie miejscu.

- Zobaczyliśmy kilka dobrych meczów - powiedział trener AT Jastrzębski Węgiel, Dawid Hołda. - Młodzi gracze walczyli, byli zaangażowani. Widać jak zespoły są spragnione gry i rywalizacji.

Zespoły, które awansowały do półfinałów MP młodzików:

Tomaszów Maz.
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki    
DMKS Plas Kielce

Kraków
AKS VLO Rzeszów
SMS Sparta AGH Kraków

Sulechów
Anbud MKS Będzin   
Gwardia Wrocław

Jastrzębie Zdrój
AT Jastrzębski Węgiel     
TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych

Poznań
Enea Energetyk Poznań
IUKS Jedynka Poznań

Grudziądz
Trefl Gdańsk
TS Koset Grudziądz

Biała Podlaska
UMKS MOS Wola Warszawa
KS Metro Warszawa

Olsztyn
AZS UWM Olsztyn
RCS Czarni Radom


   
   
  • 15
  • 0
  • 40
  • 1
  • 1