SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 11 czerwca 2019

TNO: wybrano najzdolniejszych

Ekipa Północy zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 2004, który odbył się w Spale od 9 do 11 czerwca. Zespół prowadzony przez trenera Bartosza Zaparuchę wygrał wszystkie trzy mecze - z Południem, Wschodem i Zachodem. Od środy do piątku w Szczyrku odbędzie się rywalizacja dziewcząt. Uczestniczki zostały podzielone również na cztery takie regiony. Sponsorem turnieju jest firma PKN ORLEN.

- W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale mieliśmy przegląd najbardziej uzdolnionej męskiej młodzieży z rocznika 2004. W czasie trzydniowej rywalizacji widzieliśmy dużo dobrej gry. Z poziomu sportowego możemy być zadowoleni. Na boisku zobaczyliśmy sporo chłopaków o bardzo dobrych parametrach fizycznych. Po zakończeniu turnieju trenerzy PZPS wybrali wyróżniających się graczy. Otrzymają oni propozycję nauki w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego - powiedział koordynator wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolenych, Krzysztof Felczak.

Zawodnicy wyróżnieni w TNO chłopców w Spale:
Jakub Stalmach, Kamil Laszuk (Południe), Jan Lizińczyk, Beniamin Olechowicz, Tymon Tomaszewski (Wschód), Adam Szewiński, Kamil Strzymszok, Jakub Kaliszuk, Kacper Rugała, Sergiusz Serafin (Zachód), Jakub Drzewicki, Kacper Myśków i Kasjan Gwiazdowski (Północ).

Krzysztof Felczak podkreślił, że w tym roku została zmieniona formuła Turniejów Nadziei Olimpijskich. Poprzednio w jednych zawodach grały reprezentacje szesnastu województw. Tym razem pod koniec maja w Nowym Dworze Mazowieckim (Region Wschód), Policach (Północ), Rzeszowie (Południe) i Twardogórze (Zachód) rozegrane zostały  Regionalne Turnieje Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców. Stanowiły one element naboru uzdolnionej młodzieży do Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Szczyrku w kontekście szkolenia przyszłych reprezentantek i reprezentantów Polski w kategorii seniora. Celem turniejów RTNO był wybór kandydatek i kandydatów do Reprezentacji Regionalnych Kadr Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców.

Podział na regiony:
Wschód: Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Północ: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie
Południe: Łódzkie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
Zachód: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

Po zakończeniu RTNO wybrano reprezentacje regionów. Chłopcy zagrali w Ogólnopolskim Turnieju Kadr Nadziei Olimpijskich - od 9 do 11 czerwca w Spale, a dziewczęta spotkają się od 12 do 14 czerwca w Szczyrku.

  • 11
  • 3
  • 46
  • 1
  • 5