SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 9 czerwca 2019

TNO: Północ - Południe 3:1

Północ pokonała w Spale Południe 3:1 (25:19, 16:25, 27:25, 25:23) w drugim niedzielnym meczu Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 2004. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Zachód wygrał ze Wschodem 3:0 (25:20, 25:17, 25:23). Sponsorem turnieju jest firma PKN ORLEN.

Północ: Aleksander Bebel (8 pkt), Kacper Myśków (9), Szymon Adamczyk (24), Jakub Drzewiecki (6), Piotr Kuraś (9), Tymon Majewski-Nowak (4), Wojciech Malinowski (L) - Wojciech Sawiełajc (L), Kasjan Gniazdowski (1), Mateusz Budziński (5), Kacper Kopczyński (2), Mateusz Żak, Nikodem Wiśniewski, Miłosz Prus.

Południe: Maciej Piątek (6), Kamil Laszuk (2), Jakub Stelmach (7), Igor Michalski (5), Marcel Hendzelewski (19), Kacper Socha (6), Witold Dereń (l) - Przemysław Mróz, Gracjan Machnica (7), Wojciech Nowak (5), Olaf Warchałowski.

W pierwszej partii długo prowadził zespół Południa, ale to rywale w końcówce rozstrzygnęli losy seta na swoją korzyść. Druga przebiegała pod dyktando Południa i zakończyła się jego pewnym zwycięstwem. Wydawało się, że ten zespół zwycięży w kolejnej bowiem podopieczni Jacka Podpory uzyskali przewagę 8:3 i 12:5. - Moi zawodnicy potrafili poderwać się do walki i doprowadzili do wyrównania. Skupili się na zagrywce i obronie co efekcie przyniosło nadspodziewany efekt i zwycięstwo w końcówce - mówił szkoleniowiec Północy Bartosz Zaparucha, na co dzień pracujący w Chemiku Bydgoszcz.

Czwarty set został również wygrany po walce przez młodych siatkarzy z Północy, którzy prowadzilim.in. 11:8 i 15:12. Jednak stracili kolejno pięć punktów i teraz w ofensywie znaleźli się podopieczni Jacka Podpory. Mieli oni przewagę 20:18, ale w końcówce przegrali.

Bartosz Zaparucha podkreślił, że "start w TNO jest pierwszym poważnym sprawdzianem tych chłopaków na arenie krajowej". - Mecze oglądają trenerzy kadr młodzieżowych bowiem TNO służy przede wszystkim selekcji i obeność szkoleniowców niektórych młodych zawodników może deprymować - powiedział trener ekipy Północy.

  • 7
  • 2
  • 50
  • 2
  • 0