SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, fot. Jakub Piasecki, 6 maja 2019

Po finałach MP Młodzików 2019 w Krośnie Odrzańskim

Jastrzębski Węgiel został Mistrzem Polski Młodzików 2019. W rozegranym w Krośnie Odrzańskim finale zespół pokonał drużynę BKS Chemik Bydgoszcz. Brązowy medal wywalczyli zawodnicy ENEA Energetyka Poznań, pokonując KS Lechię Tomaszów Mazowiecki. MVP zawodów został Dominik Budzyń. Szczegóły i galerie zdjęć spotkań finałowych tutaj.

Tuż po finałowych spotkaniach skomentowali je trenerzy medalistów mistrzostw Polski:

- Nerwy były duże do samego końca, chłopcy trzymali nas w napięciu. Mecz był naprawdę na dobrym poziomie. Zarówno jedna jak i druga strona pokazały pełnię swoich umiejętności. Tym razem wygraliśmy my. Spodziewałem się ,że chłopcy pokażą w tym turnieju co potrafią. Przez cały sezon dawali znaki, świadczące o tym, że mogą wypaść tu dobrze i tak właśnie się stało – mówił Szymon Kurowski, trener ENEA Energetyka Poznań.

- Nie przypuszczałem, że będziemy wicemistrzami Polski. Dziękuję chłopakom, dziękuję rodzicom, których mają przewspaniałych - dziękuję za wyrozumiałość. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dojść do tego sukcesu. Obraz jest taki, że teraz chłopaki płaczą, ale za chwilę zaczną się cieszyć - trener BKS Chemika Bydgoszcz Bartosz Zaparucha nie krył wzruszenia po finałowym spotkaniu. - W ostatnim meczu czułem przede wszystkim radość, że na pewno mamy medal. Poprzednie mecze kosztowały nas bardzo dużo zdrowia i byliśmy tu drużyną słabszą. Mieliśmy fajne przyjęcie, ale przegrała trochę głowa. Jednak to dla nas mega wielki sukces.

Kluczem do zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla w kluczowych momentach walki punkt za punkt było zachowanie zimnej krwi i nie popełnianie własnych błędów: – To kwestia przygotowania mentalnego, aby chłopaki potrafili opanować stres i pokazać to, co wypracowują na treningach, gdzie nie ma tej presji wyniku, sędziów, kibiców, całej tej otoczki. Żeby umieli zagrać na swoim poziomie. – mówił trener mistrzów Polski Dawid Hołda. – Poświęcamy temu czas i uwagę w przygotowaniach, w indywidualnych rozmowach z zawodnikami i całą drużyną, mówimy im na czym mają się skupić. Ważne jest też przekazywanie im tej pewności siebie, bo to oni muszą wykonać zadanie na boisku. Ja mogę ich przygotować, ale całą robotę muszą wykonać oni i to jest ich największa zasługa, że wygrali ten turniej.

Sponsorem turnieju był PKN ORLEN, Mecenas młodzieżowej siatkówki w Polsce.

  • 9
  • 1
  • 73
  • 1
  • 0