SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 15 maja 2018

Tomasz Barański: widać pracę w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych

Jastrzębski Węgiel zdobył w niedzielę w Dębicy złoty medal mistrzostw Polski młodzików. W finałowym meczu zespół ten pokonał SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:20, 25:21). Obrońca tytułu Trefl Gdańsk po zwycięstwie nad Gwardią Wrocław 2:1 (14:25, 25:20, 15:13) zajął trzecie miejsce. Zawodnicy wszystkich czterech najlepszych zespołów, oraz zdecydowana większość graczy pozostałej czwórki, objęci są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Trener Gwardii Tomasz Barański związany jest z Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi od początku programu. Ze swoimi podopiecznymi z mistrzostw w Dębicy pracuje od chwili naboru.

- W mistrzostwach młodzików było widać pracę w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Tutaj nie ma przypadku. W klubach podniósł się poziom sportowo-organizacyjny – powiedział Tomasz Barański.

Wrocławski szkoleniowiec podkreślił, że Siatkarskie Ośrodki Szkolne otworzyły nowe możliwości zarówno dla trenerów jak i młodych sportowców.

- Młodzież w S.O.S-ach ma dodatkowe godziny treningowe. Prowadzone są też zajęcia indywidualne. Korzystamy z wysokiej klasy sprzętu i mamy dostęp do podręczników oraz innego rodzaju wydawnictw. Trenerzy biorą regularny udział  w szkoleniach. Kolejne dla naszego regionu będziemy mieli 16 maja w Twardogórze. Dla najlepszych organizowane są turnieje ogólnopolskie – powiedział Tomasz Barański.

Tomasz Barański zwrócił uwagę, że w tak dużym mieście jak Wrocław, dzieci i młodzież chcące uprawiać sport, mają do wyboru różne dyscypliny sportu. - Piłka nożna, koszykówka czy piłka ręczna stanowią silną konkurencję dla siatkówki. Staramy się wypaść jak najlepiej w takiej rywalizacji i ze swojej strony oferujemy jak najlepsze warunki – powiedział.

Trener Gwardii dodał, że Dębica wywiązała się znakomicie z roli organizatora mistrzostw Polski młodzików. – Są tutaj świetne warunki do gry i odpoczynku. Hala i hotel są obok siebie, co bardzo ułatwia życie w turnieju. Wiem od innych kolegów-trenerów, że chętnie tutaj przyjeżdżają – powiedział Tomasz Barański.

  • 12
  • 3
  • 54
  • 2
  • 0