Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 10 października 2017

Z meczu na mecz grali coraz lepiej

- Na początku musieliśmy przyzwyczaić się do nowej hali. Z każdym meczem graliśmy coraz lepiej. Na przyjęciu i zagrywce czułem się coraz pewniej - powiedział kapitan reprezentacji woj. małopolskiego Jakub Olszewski, na co dzień grający w Dunajcu Nowy Sącz.

W finale Turnieju Nadziei Olimpijskich ekipa Małopolski pokonała Śląsk 2:1 (26:24, 22:25, 15:10). Mecz był bardzo wyrównany do połowy tie breaka. Po zmianie stron w trzecim secie gra toczyła się już pod dyktando podopiecznych trenerów Henryka Włodarczyka i Kacpra Osucha. - Dodatkowo napędzała nas świadomość, że województwo małopolskie nigdy nie wygrało Turnieju Nadziei Olimpijskich. My byliśmy pierwsi - podkreślił Jakub Olszewski.

Trener Henryk Włodarczyk również zwrócił uwagę "na coraz lepszą grę ekipy w trakcie turnieju." - Zawodnicy wyraźnie rozkręcali się. W czasie przygotowań nie było zbyt dużo czasu na zgrywanie się. Pierwsza szóstka kształtowała w Spale. Mieliśmy mocnych rezerwowych, którzy w każdej chwili mogli zastąpić na boisku kolegów - powiedział Henryk Włodarczyk.

W fazie grupowej siatkarze z Małopolski trafili na Opolskie, Podkarpackie i Śląskie. - Wydawało się, że będziemy mieli problemy z awansem. Dwóch pierwszych rywali pokonaliśmy po 2:1, z trzecim przegraliśmy do zera. Walka po trzy sety cementowała zawodników, pozwalała na lepsze poznanie się - powiedział Henryk Włodarczyk.

Przed finałem małopolski szkoleniowiec i jego podopieczni nie mieli wątpliwości, że mogę zagrać jeszcze lepiej niż w poprzednich meczach. - Mieliśmy wiedzę na temat zespołu Śląska. Oni byli teoretycznie faworytami. Dzisiaj u nas poprawiło się przyjęcie i zawodnicy odważnie zagrywali - mówił po finale Henryk Włodarczyk.

Tradycyjną formułkę "28 Turniej Nadziei Olimpijskich uważam za zamknięty" - wygłosił Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Pracujcie i uczcie się - zwrócił się do młodzieży szef PZPS. - Przed każdym z Was jest ogromna szansa zakwalifikowania się do reprezentacji kraju. Dziękuję Rodzicom za wychowanie tak wspaniałej młodzieży.

Tegoroczny Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt rozegrany zostanie od 14 do 17 października w Szczyrku.

  • 6
  • 1
  • 32
  • 1
  • 0