SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 14 maja 2017

Mistrzostwa Polski Młodzików – Dębica 2017: Jastrzębski Węgiel zdobywcą brązowego medalu

 

W meczu o trzecie miejsce mistrzostw Polski młodzików zmierzyły się KS Gwardia Wrocław i Jastrzębski Węgiel. Brązowy medalem uhonorowano graczy z Jastrzębia, którzy wygrali spotkanie 2:1 (21:25, 25:21, 15:13). Statuetkę MVP przyznano: Wiktorowi Kowalskiemu.

Obie ekipy spotkały się fazie grupowej, wtedy również mecz zakończył się tie-breakiem, jednak górą byli gracze KS Gwardii Wrocław - Wzięliśmy udany rewanż za fazę grupową, dlatego ten sukces smakuje nam jeszcze bardziej – przyznał po spotkaniu Wiktor Kowalski, wybrany najlepszym graczem „małego finału”.

Starcie o trzecie miejsce rozpoczął występ utytułowanych, młodych cheerleaderek z Tarnowa. Bezpośrednio po nim na parkiecie pojawili się gracze obu drużyn. Warto podkreślić iż wrocławianie tuż przed turniejem finałowym mistrzostw Polski młodzików umówili się, że jeśli uda im się zagrać w Dębicy przefarbują włosy na blond. Słowa dotrzymali w związku z czym przez cały czempionat występowali z jasnymi czubkami głów. Dalsza część umowy zawierała, że wraz ze zdobyciem medalu cała drużyna zupełnie ścina włosy.

- My takich rzeczy nie postanawialiśmy. Trener chyba by nas pozabijał… - przyznał z rozbawieniem MVP meczu.

Pierwszy set przybliżył jednak „gwardzistów” do wizyty u fryzjera. Mimo, że miał bardzo wyrównany przebieg, to wrocławianie grali mądrzej w ataku, nie bojąc się kiwać i „szukać rąk” rywala. Największą różnicę zrobiła jednak ich skuteczna gra w bloku i to ten element przyniósł najważniejsze punkty w ostatnich piłkach partii otwierającej.

W drugiej odsłonie jastrzębianie udowodnili, że nie załamują rąk i nie poddadzą się bez walki. Bojowe nastawienie przyniosło efekt, bowiem Ślązakom wychodziło niemal wszystko. O losach brązowego medalu zdecydował tie-break, w którym gracze Jastrzębskiego Węgla utrzymali dobry poziom z poprzedniego seta i okazali się o dwie piłki lepsi od swoich rywali.

- Liczyliśmy na więcej na tym turnieju, bo nie ukrywam, że przyjechaliśmy po złoto. Niemniej brązowy medal jest dla nas bardzo satysfakcjonujący – powiedział Wiktor Kowalski.

Najlepszym graczem spotkania wybrano Wiktora Kowalskiego, który zdobył 17 punktów (1 z zagrywki, 13 w ataku i 3 blokiem).

- Jestem bardzo z siebie zadowolony, ale najbardziej cieszy mnie postawa całej drużyny, bo w pojedynkę nic bym nie ugrał... – przyznał młody MVP.

O godzinie 11:45 rozpocznie się spotkanie finałowe w którym zmierzą się Trefl Gdańsk SA i DMKS PLAS Kielce. Mecz finałowy można śledzić na: www.debicatv.pl i www.kamery24.org

Tuż po ostatnim gwizdku rozpocznie się ceremonia dekoracji i wybór najlepszych graczy turnieju.

Sponsorem Mistrzostw Polski Młodzików Dębica 2017 jest PKN ORLEN. 

  • 3
  • 0
  • 44
  • 0
  • 0