SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Tekst i foto Anna Daniluk, 7 września 2014

Zakończył się 7-dniowy turniej Gdańskich Mini Mistrzostw Świata.

Zakończył się 7-dniowy turniej Gdańskich Mini Mistrzostw Świata. W pierwszym niedzielnym spotkaniu zwyciężyła drużyna "Niemiec" reprezentowana przez Gimnazjum nr 3 w Malborku, która pokonała 27:25 zespół "USA" (Gimnazjum w Dziemianach) i ostatecznie zajęła 3. miejsce w turnieju. W wielkim finale drużyna "Tunezji" (Zespół Szkół w Cewicach) uległa "Francji" (SMS nr 3 w Gdańsku) 20:25.

Turniej był wspólną akcją Polskiego Związku Piłki Siatkowej, miasta Gdańsk oraz klubu LOTOS Trefl Gdańsk. Jego celem było nie tylko popularyzacja mistrzostw świata, ale przede wszystkim siatkówki wśród mieszkańców województwa pomorskiego.

- Zainteresowanie Mini Mistrzostwami Świata przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zdarzały się sytuacje gdzie nagród i koszulek było mniej jak liczby chętnych.  Kraków zdecydował się na nie przyjmowanie zgłoszeń od drużyn, które nie były  z tego województwa małopolskiego. Nie byłby w stanie sprawnie przeprowadzić tych zawodów. Padają nawet już prośby o to, by w przyszłym roku przeprowadzić jakiś podobny turniej. Głównym przesłaniem turnieju było pokazanie, że siatkówka to nie tylko wielkie hale, to także młodzież, która być może kiedyś będzie miała okazję zagrać na mistrzostwach - powiedział Witold Roman, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

W pierwszym etapie akcji związanej z Mini Mistrzostwami Świata organizowane były w kwietniu treningi otwarte z LOTOSEM Treflem. Odbyły się one w kilku miejscach Pomorza. W drugim etapie odbyły się turnieje eliminacyjne w ośmiu obszarach regionu i po trzy najlepsze drużyny z każdego awansowały do kończącej się koło Ergo Areny rywalizacji.

  • 0
  • 0
  • 18
  • 0
  • 0