SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Wirkowska, 1 września 2014

Już w poniedziałek pod ERGO ARENĄ zainaugurowane zostaną wyjątkowe rozgrywki, w których zagrają 24 najlepsze siatkarskie drużyny z pomorskich gimnazjów. Każda z nich wcieli się w rolę jednej z reprezentacji uczestniczących w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014.

Już w poniedziałek pod ERGO ARENĄ zainaugurowane zostaną wyjątkowe rozgrywki, w których zagrają 24 najlepsze siatkarskie drużyny z pomorskich gimnazjów. Każda z nich wcieli się w rolę jednej z reprezentacji uczestniczących w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Polska 2014.

Projekt „Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata” to wspólna akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej, miasta Gdańsk i klubu Trefl Gdańsk. Dzięki temu przedsięwzięciu pomorska młodzież będzie mogła poczuć sportowe emocje i klimat siatkarskiego mundialu.

Od 1 do 7 września, kiedy w ERGO ARENIE odbywać się będą spotkania siatkarskich mistrzostw świata, tuż obok obiektu rozegrane zostaną zawody dla 24 najlepszych gimnazjalnych ekip. Te wyłonione zostały w ośmiu turniejach eliminacyjnych. Ich gospodarzami były Gdańsk, Pruszcz Gdański, Gdynia, Chojnice, Rumia, Malbork, Wielki Klincz koło Kościerzyny i Cewice koło Lęborka. Udział wzięło łącznie 35 drużyn z 23 miejscowości.

W gronie finalistów znalazły się drużyny nie tylko z dużych miast i znanych ośrodków siatkarskich, jak Gdańsk, Gdynia czy Malbork, ale również z miejscowości zamieszkanych przez około 2000 ludzi – Łebień, Dziemiany czy Koczała. 24 najlepsze ekipy 1 września rozpoczną rywalizację o tytuł Mini Mistrza Świata w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z aren profesjonalnego czempionatu.

- Naszymi głównymi celami była popularyzacja mistrzostw świata oraz samej siatkówki wśród mieszkańców całego województwa, a także aktywizacja młodzieży i zarażenie ich sportową pasją. Gdańskie Mini Mistrzostwa Świata mają być przede wszystkim niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Dzieci będą mogły przez tydzień chłonąć mundialową atmosferę, przebywać w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z aren wielkiego turnieju i z bliska obserwować poczynania ich sportowych idoli. Ponadto młodzi siatkarze poczują się jak uczestnicy prawdziwych mistrzostw świata, bowiem system rozgrywek GMMŚ odpowiada terminarzowi mundialu, a młode drużyny rywalizują o efektowne trofeum i tytuł Mini Mistrza Świata – powiedziała Anna Jędrzejkowska, koordynator turnieju.

W czwartek w siedzibie Biura Prezydenta Miasta ds. Sportu odbyło się losowanie Gdańskich Mini Mistrzostw Świata. W jego wyniku do poszczególnych krajów dolosowano konkretne szkoły. W pierwszej fazie turnieju 24 reprezentacje zagrają w czterech sześciozespołowych grupach. Cztery drużyny z każdej awansują do drugiej rundy, tworząc dwa ośmiozespołowe zestawy. Z nich promocję uzyskają po trzy najlepsze ekipy, z których cztery powalczą później w półfinałach. Rywalizacja w turnieju toczyć się będzie od 1 do 7 września, czyli tak długo, jak w ERGO ARENIE trwać będzie rywalizacja narodowych reprezentacji w mistrzostwach świata.

  • 0
  • 0
  • 18
  • 0
  • 0