SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, Fot. Marek Żyńczak, 1 maja 2022

Kolejny tytuł mistrza Polski młodzieży jastrzębskiej Akademii

W Bartoszycach Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgia, prowadzona przez trenera Dariusza Luksa, zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W ciągu ostatnich dziesięciu sezonów jest to dziesiąty tytuł oraz 21. medal krajowego czempionat w rozgrywkach młodzieżowych – juniorzy, juniorzy młodsi (kadeci), młodzicy..

Marsz do złotego medalu młodzi jastrzębianie rozpoczęli od zwycięstwa w grupie nad Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:0 (25:20, 25:18, 32:30). MVP został wybrany Przemysław Peryt. – Był to ciężki mecz. Oba zespoły znają się jak "łyse konie". Mieliśmy takie derby Śląska. Zawodników muszę pochwalić za świetną końcówkę, w której twarda walka budowała zespół – powiedział Dariusz Luks.

Przebieg drugiego meczu był podobny. Podopieczni trenera Dariusza Luksa wygrali 3:0 i znowu mieli w trzeciej partii ciężką przeprawę. Dodatkowo w tym secie przy stanie 17:17 Przemysław Peryt skręcił nogę. – Po tym zwycięstwie mieliśmy już awans do półfinału. W czwartek dojechał do nas Dominik Czerny, który wcześniej chorował. Był na przedmeczowej rozgrzewce i powiedział, że czuje się na siłach i może zagrać. W drużynie cały czas utrzymywał bojowy duch. Porażka z Treflem 0:3 na koniec grupowej rywalizacji nie podłamała nas, co pokazaliśmy w półfinale z drużyną z Wrocławia, rywalem bardzo mocnym – podsumował trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Jak podkreślił Dariusz Luks do finałowego meczu "jego zawodnicy i gracze Metra Warszawa przystąpiłi bardzo szczęśliwi, ale mistrzem Polski mól zostać tylko jeden zespół". Jastrzębianie wygrali 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:18). – O tym rywalu mogę mówić tylko w samych superlatywach. Chłopaki zaprezentowali się ze znakomitej strony. Piotr Śliwka jest ogromnym talentem. Doskonale czuję piłkę i jak najbardziej zasłużenie został najlepszym przyjmującym – podkreślił Dariusz Luks.

Rywalizację najlepszych drużyn juniorskich w kraju oglądali trenerzy kadr młodzieżowych. W turnieju zobaczyliśmy kilku złotych medalistów mistrzostw świata U19, drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza. W tym roku ten zespół czekają mistrzostwa Europy, do których Polacy zdobyli już kwalifikacje. – Na pewno dobrych zawodników w tym roczniku nie brakuje. Sztab szkoleniowy kadry będzie miał z czego wybierać, a naszej reprezentacji życzymu wielu sukcesów – powiedział Dariusz Luks.

MVP turnieju i najlepszym rozgrywającym został Kajetan Kubicki. – Kajtek jest liderem naszej grupy. W trudnych chwilach potrafił ukryć słabości swego zespołu i udźwignąć ciężar gry. Jego wyróżniania traktujemy jako wyraz uznania dla całej ekipy, która załużyła na ogromne słowa pochwały. W tym miejscu chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia złotego medalu. Słowa podzięki kieruję do Rodziców i Opiekunów naszej młodzieży, którzy nas mocno wspierali - zakończył Dariusz Luks.

Skład drużyny juniorów: Kubicki, Tuz, Strzymszok, Peryt , Dzienkowski, Lejawa, Czerny, Pikuła, Gromski, Granieczny, Hawryluk, Kufka, Gaweł, Badowski, Styrnol, Rakowski.

Sezon 2021/2022

Mistrzostwo Polski Juniorow
Brazowy medal Mistrzostw Polski mlodzikow

Sezon 2020/2021

Wicemistrzostwo Polski Kadetow
Wicemistrzostwo Polski Juniorow

Sezon 2019/2020

Mistrzostwo Polski Mlodzikow
Mistrzostwo Polski Kadetow
Wicemistrzostwo Polski Juniorow

Sezon 2018/2019

Mistrzostwo Polski Mlodzikow
Brazowy medal Mistrzostw Polski Juniorow

Sezon 2017/2018

Mistrzostwo Polski Mlodzikow
Brazowy medal Mistrzostw Polski Kadetow


Sezon 2016/2017

Mistrzostwo Polski Juniorow
Brazowy medal Mistrzostw Polski Mlodzikow


Sezon 2015/2016

Mistrzostwo Polski Kadetow
Mlodziezowe Mistrzostwo Polski (zloty medal Mlodej Ligi)
Wicemistrzostwo Polski Juniorow

Sezon 2014/2015

Mistrzostwo Polski Mlodzikow
Mistrzostwo Polski Juniorow
Brazowy medal Mistrzostw Polski Kadetow


Sezon 2013/2014

Mistrzostwo Polski Mlodzikow
Wicemistrzostwo Polski Kadetow


Sezon 2012/2013

Wicemistrzostwo Polski Kadetow

  • 11
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0