SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Marek Żyńczak, 27 maja 2021

MP Juniorów - Kraków 2021: wypowiedzi po pierwszym dniu

Pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów, odbywających się w Krakowie zwycięstwa zanotowały ekipy Trefla Gdańsk, BKS Chemika Bydgoszcz, KS Metra Warszawy i Jastrzębskiego Węgla. Dobre występy swoich zespołów skomentowali zawodnicy MVP. Sponsorem turnieju oraz patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

Paweł Dolak (Trefl Gdańsk), MVP meczu z AKS V LO Rzeszów: Starcie z rzeszowianami mimo słabszego początku oceniam pozytywnie. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, że potrafimy walczyć na emocjach i że nigdy się nie poddajemy. Myślę, że oddane serce i poświęcenie było kluczem do zwycięstwa. Wszyscy którzy w nas nie wierzyli, po takim meczu mogą zmienić zdanie. W piątek spotkamy się z teamem z Bydgoszczy i mam nadzieję, że znów „wyszarpiemy” zwycięstwo.  

20678c

Marcin Franz (BKS Chemik Bydgoszcz), MVP meczu z Gwardią Wrocław Academy: Z Gwardią spotkaliśmy się w ćwierćfinałach, a to okazało się bardzo pomocne. Mogliśmy dobrze przygotować się do meczu i poza pierwszym, wyrównanym setem kontrolowaliśmy to starcie. Cieszy mnie, że w tym spotkaniu dobrze ułożyła się nasza gra w przyjęciu, a także to, że zaprezentowaliśmy się świetnie jako zespół. W piątek czeka nas potyczka z Treflem, ale jeśli uda nam się ustrzec ich trudnej zagrywki, to nie powinniśmy martwić się o wynik.

20678d

Piotr Śliwka (KS Metro Warszawa), MVP meczu z MOS Wolą Warszawa: Na mistrzostwach Mazowsza przegraliśmy z Wolą w tie-breaku mecz o złoto, dlatego też tutaj, w Krakowie, mogliśmy wziąć na nich rewanż. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, mimo chwilowych przestojów i wydaje mi się, że kontrolowaliśmy je od początku do końca. W piątek czeka nas trudniejszy bój z Częstochową, ale myślę, że uda nam się wygrać.  

20678e

Oliver Wójcik (Jastrzębski Węgiel), MVP meczu z ECO Team AZS 2020 Stoelzle Częstochową: Udało nam się zamknąć spotkanie w trzech setach, głównie dzięki bardzo dobrej grze blok-obrona. Dobrze znaliśmy naszego przeciwnika, ponieważ spotkaliśmy się już z nimi na finałach Śląska -  wiedzieliśmy gdzie będą atakować, w kogo powinniśmy zagrywać, a to znacznie ułatwiło sprawę. W piątek spotkamy się z MOSem Wolą Warszawą i na pewno nie lekceważymy tego zespołu. Wyjdziemy na nich w pełni przygotowani i skoncentrowani.  

20678f

  • 5
  • 3
  • 22
  • 0
  • 0