SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 13 sierpnia 2020

Laureaci programu Red Bull przebadani

W poniedziałek i wtorek beneficjenci programu Red Bull „Siatkarskie Skrzydła” uczestniczyli w specjalistycznych badaniach przeprowadzonych przez Carolina Medical Center w Warszawie.

Od trzech lat Polski Związek Piłki Siatkowej wraz z firmą Red Bull podejmuje się realizacji programu „Siatkarskie Skrzydła”, dedykowanego wyróżniającym się młodym siatkarzom i siatkarkom. Selekcja laureatów odbywa się corocznie, podczas finałów mistrzostw Polski w kategorii junior i juniorka. Objęci programem zawodnicy i zawodniczki zostają otoczeni opieką medyczną oraz poddawani testom sprawdzającym ich wydolność i mobilność. Badania przeprowadzane są w Carolina Medical Center w Warszawie.

Podobnie było i w tym roku. Michał Gierżot (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Gomułka (UKS MOS Wola Warszawa), Dawid Pawlun (KPS Siedlce), Przemysław Kupka (KPS Siedlce) i Dawid Bulira (UKS MOS Wola Warszawa) zameldowali się w stolicy i przez dwa dni sprawdzali swoje organizmy. Wśród laureatów zabrakło Karola Urbanowicza (Trefl Gdańsk), który w związku z sytuacją epidemiczną w klubie, poddawany jest kwarantannie.

Pierwszego dnia nasi juniorzy odbyli konsultacje medyczne i testy biomechaniczne, które pozwoliły im sprawdzić naturalne uwarunkowania organizmów oraz podatność na kontuzję na podstawie składu i budowy ciała. Kolejnego dnia laureaci programu Red Bull spotkali się z Dorianem Łomżą, trenerem przygotowania motorycznego, który na podstawie wyników testów, ułożył dla każdego z siatkarzy dedykowany program ćwiczeń. Po konsultacjach motorycznych wyróżnieni zawodnicy wzięli udział w próbie wydolnościowej na bieżni.

- Badania biomechaniczne wykazały standardowe problemy młodych siatkarzy, czyli deficyty mięśniowe, ze szczególnym osłabieniem grupy kulszowo-goleniowej, czyli tylnej części uda. Dodatkowo praktycznie u wszystkich przebadanych pojawiły się problemy ze stabilnością i zalecenia pracy nad stabilizacją stawów kostkowych i stawów kolanowych podczas wyskoków i lądowania. Przygotowałem chłopakom ćwiczenia na wyrównanie dysproporcji mięśniowych i pracę nad wskazanymi partiami mięśni – komentuje Dorian Łomża, trener przygotowania motorycznego Carolina Medical Center.

W niedługim czasie badaniom zostaną poddane także nagrodzone juniorki.   

  • 4
  • 0
  • 67
  • 0
  • 0