SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, skra.pl, fot. Adrian Sawko, 14 lipca 2020

Z mistrzostw Polski juniorów do PGE Skry Bełchatów

Przemysław Kupka znakomicie zagrał w Dębicy w mistrzostwach Polski juniorów. Został wybrany najlepszym atakującym turnieju orazobjęty programem Red Bulla: Siatkarskie Skrzydła i na efekty swego świetnego występy nie musiał długo czekać. Po serii pochwał zawodnik ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa podpisał pięcioletni kontrakt z jednym z najlepszych naszych klubów - PGE Skrą Bełchatów. To może być znakomita inwestycja wielokrotnych mistrzów kraju.

19-latek o znakomitych warunkach fizycznych (202 cm wzrostu, 351 cm zasięgu w ataku) był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i to z zespołem SMS PZPS występował w minionym sezonie w Krispol 1. Lidze. Trzeba przyznać, że jego dorobek jest imponujący. W 24 meczach zdobył aż 336 punktów, co daje średnio 14 punktów na mecz. Był jedną z najbardziej istotnych postaci w zespole i nic dziwnego, że taki talent szybko znalazł się w kręgach zainteresowania wielu klubów. Jest po pierwszym treningu PGE Skr.

– PGE Skra Bełchatów jest klubem z wieloletnią siatkarską tradycją. To marka i absolutna czołówka w PlusLidze i na świecie. Cieszę się, że mogę wiązać się kontraktem z tym klubem – mówi Przemysław Kupka cytowany na stronie bełchatowskiego klubu. – Zostałem bardzo fajnie przyjęty, tak przez sztab, jak i przez chłopaków.

– Budując zespół patrzymy również pod kątem dalszej przyszłości. W związku z tym bardzo się cieszę, że w tym okienku transferowym dokonaliśmy takiego ruchu. Obserwowaliśmy poczynania Przemka Kupki i to jeden z najbardziej obiecujących atakujących młodego pokolenia, a mam nadzieję, że w przyszłości też reprezentant seniorskiej kadry. Będziemy bacznie przyglądać się jego karierze i myślę, że będzie szedł podobną ścieżką, jak kilku innych młodych zawodników, którzy trafili do PGE Skry i w konsekwencji zasililiszeregi pierwszej drużyny – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

W przyszłym sezonie Przemysław Kupka zagra w pierwszoligowym KPS Siedlce, choć najbliższe dni spędzi na treningach w Bełchatowie.
z PZPS pasek 2020

  • 8
  • 0
  • 58
  • 0
  • 0