SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 17 lutego 2020

Dariusz Luks: na razie koncentrujemy się na ćwierćfinałach

Od czwartku do niedzieli w Jastrzębiu-Zdroju, Warszawie, Ozorkowie, Rzeszowie, Gdańsku, Nysie, Wałbrzychu i Poznaniu rozegrane zostaną ćwierćfinalowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów.

- Sito eliminacji już na poziomie mistrzostw województw było bardzo szczelne - mówi Dariusz Luks, trener Jastrzębskiego Węgla - gospodarza turnieju grupy I. Zespół ten jest wymieniany w gronie faworytów całego czempionatu. - My na razie koncentrujemy się na rywalizacji w ćwierćfinale. Chcemy zająć miejsce w czołowej dwójce i przebić się do półfinału. O następnych fazach turnieju będziemy myśleć później.

W turnieju w Jastrzębiu-Zdroju w podgrupie A zagrają, poza gospodarzami, zespoły KS Wifamy Łódź i BBTS Włókniarza Bielsko-Biała, a w podgrupie B Chemika Bydgoszcz, UKS MDK Warszawa i KS Stoczni Darłowo M&W. - Każda z tych drużyn ma swoją wartość i nikogo nie można lekcewayć co zawsze mówię swoim zawodnikom - powiedział trener Luks.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla grają w II lidze. W tabeli grupy V zajmują na osiem drużyn piąte miejsce, - Naszymi rywalami są głównie drużyny ze Śląska. Konkurencja jest bardzo silna. W składach rywali są zawodnicy z przeszłością plusligową i pierwszoligową. Dla moich podopiecznych jest to bardzo dobra szkoła - podkreśla Dariusz Luks, który w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla pracuje od września 2019 roku i na jej zawodnikach oparta jest drużyna Jastrzębskiego Węgla, biorąca udział w mistrzostwach Polski juniorów.

- Pracuję w bardzo fajnej grupie ludzi, który razem tworzy doskonale rozumiejący się team. Moim celem jest przygotowanie tych chłopaków do gry w PlusLigi, do której na pewno wszyscy nie trafią. Na pewno wszystko jest przed nimi. Kilku z nich jest utalentowanych, ale zdolności nie poparte ciężką pracą na niewiele zdadzą się. W Akademii Talentów mamy zawodników nie tylko Jastrzębia i okolicy. Grają młodzi ludzie ze Szczecina, Słubic, Kielc, Kalisza czy Kędzierzyna-Koźla. Każdy ma szanse u nas trenować i grać - kończy Dariusz Lus. Pierwsze spotkanie Jastrzębski Węgiel rozegra 20 lutego z KS Wifamą (początek 16.00).

Przypomnijmy, że w meczu o złoto wojewódzkiego turnieju finałowego w Hali Sportowej w Szerokiej podopieczni trenera Dariusza Luksa pokonali AZS 2020 Częstochowa 3:1 (25:11, 25:19, 20:25, 25:16). Najlepszym zawodnikiem finału i całego turnieju wybrany został Michał Gierżot.

W drodze po prymat w województwie siatkarze z Jastrzębia odnieśli komplet zwycięstw, pokonując w grupie MKS Będzin i Norwid Częstochowa, a następnie w półfinale swoich kolegów z drugiego zespołu Akademii Talentów.

  • 11
  • 0
  • 36
  • 0
  • 0