SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. MOS Wola Warszawa, 8 września 2019

Juniorzy MOS Wola Warszawa wygrali turniej Wawelskiego Smoka

Kraków po raz kolejny był gospodarzem jednego z największych turniejów piłki siatkowej dzieci i młodzieży w naszym kraju. Organizatorem czwartej edycji  był UKS Sparta AGH Kraków. W kategorii juniorów zwyciężył MOS Wola Warszawa, prowadzony przez trenerów Konrada Copa i Adama Nowika. W finale zespół ten pokonał AKS Resovię Rzeszów 3:0 (25:16, 25:18, 25:20). MVP turnieju został Michał Gawrzydek

- Turniej stanowił etap przygotowań do nadchodzącego sezonu juniorskiego. Po obozach w Ostródzie i w Olecku nadszedł czas rywalizacji boiskowej. Szansę gry dostali wszyscy zawodnicy. Po dwóch pechowo przegranych meczach w piątek z Norwidem i AKS Resovią po 1;2 nastroje w zespole nie były najlepsze - mówił po turnieju Konrad Cop, cytowany na stronie internetowej stołecznego klubu. - Chłopcy wiedzieli, że tylko wygrana w meczu z MKS Będzin 3:0 i zwycięstwo Resovii w meczu z Norwidem Częstochowa da nam awans do półfinału. Juniorzy MOS-u wykonali zadanie w stu procentach. W 1/2 finału przyszło nam grać że słowackim zespołem VK Junior 2012 Poprad. Poza pierwszym setem graliśmy bardzo poprawnie i wygraliśmy 3:1.

W finale stołeczny zespół dostał szansę rewanżu z rzeszowską drużyną  i ją wykorzystał. Kluczem do zwycięstwa była bardzo dobra zagrywka. - Chciałem podziękować trenerowi Adamowi Nowikowi za opiekę nad zespołem w piątek i sobotę z racji moich obowiązków reprezentacyjnych kadry U-15, ktora również wystąpiła w turnieju Smoka - powiedział Konrad Cop. Adam Nowik podkreślił, że turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a w wielu meczach zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom sportowy.

Rozgrywki „Wawelskiego Smoka” co roku przyciągają pod Wawel najlepsze młodzieżowe siatkarskie drużyny w tym kraju, ale również z zagranicy. Dość powiedzieć, że w turnieju wzięło  udział około 1000 adeptów piłki siatkowej. Zawody mają na celu przede wszystkim upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, ale stanowią również doskonałą okazję na „wyłapanie” siatkarskich talentów. Dla młodzieży była to również znakomita szansa na bliższe poznanie miasta Krakowa. Warto także dodać, że turniej cieszy się wsparciem Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu XVIII Dzielnicy Nowa Huta a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Więcej szczegółów na www.turniejsmoka.pl  • 2
  • 0
  • 25
  • 0
  • 0