SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Adrian Sawko, 19 kwietnia 2019

Jacek Sęk: MP juniorów stały na bardzo wysokim poziomie
Od środy do niedzieli w Dębicy rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorów. Miejsca na podium zajął odpowiednio Trefl Gdańsk, AZS 2020 Częstochowa i Jastrzębski Węgiel. - Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. To była już prawdziwa, męska siatkówka - powiedział Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który obserwował zmagania młodych adeptów siatkówki w dębickiej hali MOSiR-u.
pzps.pl: Jak ocenia pan poziom mistrzostw Polski juniorów, które w ostatnich dniach zostały rozegrane w Dębicy?
Jacek Sęk: Podczas mistrzostw Polski juniorów w Dębicy obowiązywał świetny poziom sportowy. To była już prawdziwa, męska siatkówka. Zwłaszcza te mecze półfinałowe oraz spotkania o brązowy i złoty medal. Oglądałem z uśmiechem na ustach te zmagania na boisku. Wszystkie cztery zespoły prezentowały siatkówkę na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Obserwując zmagania ośmiu najlepszych drużyn, chyba zgodzi się pan ze mną, że nie musimy martwić się o przyszłość polskiej siatkówki?
W czasie turnieju w Dębicy zmagania młodych siatkarzy obserwowało wielu trenerów, menadżerów i obserwatorów, którzy naprawdę znają się na siatkówce. Myślę, że potwierdzą moje słowa, że o narybek siatkarski, juniorski nie musimy się martwić. Na wielu pozycjach mamy zdublowane talenty.

Dębica po raz piąty pełniła rolę gospodarza młodzieżowych mistrzostw Polski, ale po raz pierwszy w kategorii junior. Z wielką przyjemnością organizatorom możemy wystawić szóstkę za wspaniałą organizację turnieju.
To miasto po raz kolejny się sprawdza. Jest to nasz długoletni sprawdzony partner. Zawsze z przyjemnością gościmy kolejny event w Dębicy. Miasto świetnie zorganizowało cały turniej. Wielkie ukłony dla samorządu Dębicy oraz dyrekcji dębickiego MOSiR-u, że tak świetnie nas przyjęli. Po raz kolejny pokazują, że można świetnie się bawić.

Podczas mistrzostw Polski juniorów i juniorek realizowany jest po raz drugi wspólny projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej i firmy Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”. Dzięki niemu zawodniczki i zawodnicy mogą przejść bardzo dokładne badania i testy, pozwalające zadbać o właściwą wydolność, mobilność oraz psychomotorykę.
Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Red Bull. Ten projekt jest wielką szansą dla tych młodych zawodniczek i zawodników u progu seniorskiej kariery sportowej. Te nowości, które otaczają siatkówkę okazują się bardzo ważne. Wiadomo, że mistrzostwo zdobywa się, dzięki detalom. To kolejny krok do tego, żeby wszystko było jeszcze bardziej profesjonalne.  • 9
  • 0
  • 78
  • 0
  • 1