SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Gniadek -mlodaliga.pl/ fot. Piotr Sumara, 30 kwietnia 2017

Siatkarki MKS San-Pajda Jarosław wywalczyły brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23. W meczu o trzecie miejsce turnieju finałowego, rozgrywanego w Arenie Legionowo, pokonały AZS AWF Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:15).

Siatkarki MKS San-Pajda Jarosław wywalczyły brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23. W meczu o trzecie miejsce turnieju finałowego, rozgrywanego w Arenie Legionowo, pokonały AZS AWF Warszawa 3:0 (25:23, 25:23, 25:15).

AZS AWF dobrze rozpoczął mecz o brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23, Młodej Ligi Kobiet. Miał przewagę, ale szybko gra się wyrównała. W pierwszym secie, po początkowym prowadzeniu warszawianek jarosławianki dociągnęły do remisu 12:12 po ataku Pauliny Chmielarczyk, a po chwili i autowym ataku rywalek objęły prowadzenie 13:12. Akademiczki jeszcze zdołały odskoczyć na 15:13 po udanym bloku i ataku Olgi Lipińskiej, ale generalnie od tej pory przeważającą stroną była drużyna San-Pajda. Siatkarki AZS grały nieźle blokiem, ale popełniały sporo błędów w zagrywce. Dziewczyny z Jarosławia prowadziły 19:16 i 23:20. Rywalki jeszcze zbliżyły się na punkt i przy piłce meczowej dla San-Pajdy dwukrotnie świetnie blokowały, ale przy trzecim ataku padły.   

Drugiego seta jarosławianki rozpoczęły znacznie lepiej niż pierwszego. Prowadziły 6:2. Wtedy jednak poskutkowało wzięcie przerwy na żądanie przez trenera Andrzeja Ojrzyńskiego. Jego zawodniczki błyskawicznie odroiły czteropunktową stratę i od tej pory toczyły wyrównaną walkę. Po asie Michaliny Błaszczyk objęły nawet prowadzenie 10:9, ale natychmiast je straciły popełniając kilka błędów. Trwała rywalizacja niemal punkt za punkt. Wynik był albo remisowy, albo z minimalną przewagą San-Pajdy a ż do stanu 22:22. Wówczas po ataku z drugiej linii Izabeli Wisz oraz autowym ataku rywalek jarosławianki miały pierwszą piłkę setową (24:22). Wygrały partię przy drugiej, po zepsuciu zagrywki przez jedną z warszawianek.

Trzecia partia to mocny początek akademiczek i ich prowadzenie 5:2 m.in. po dwóch atakach Małgorzaty Jasek. „Biszkopty” jednak szybko się zmobilizowały. Odrobiły straty i od stanu 6:5 to już one przeważały. Początkowo jeszcze nieznacznie, ale w połowie partii odjechały rywalkom na 14:9. Stołeczne siatkarki trzymały się jeszcze do stanu 14:18, a później jarosławianki już dominowały na parkiecie tracąc od tego momentu zaledwie punkt.

Statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki meczu o brązowy medal MMP U-23 otrzymała Izabela Wisz z MKS San-Pajda Jarosław.

  • 2
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0