SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Krzysztof Klepczyński - Oficer prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Katowicach, 15 maja 2017

W Katowicach o EUROVOLLEY POLAND 2017

 

W sobotni ranek, w Katowicach odbyło się spotkanie medialne poświęcone najważniejszemu wydarzeniu sportowemu roku w Polsce – Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017, których jednym z Miast-Gospodarzy są właśnie Katowice.

W spotkaniu z liczną reprezentacją śląskich i zagłębiowskich mediów wzięli udział Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, Waldemar Bojarun – Wiceprezydent Miasta Katowice, Ewelina Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. imprez strategicznych oraz Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Oczywiście żałujemy, że w Spodku nie zagra reprezentacja Polski, ale liczymy na to, że odwiedzi nas wielu fanów siatkówki z kraju i zagranicy. W styczniu ubiegłego roku gościliśmy fazę grupową ME piłkarzy ręcznych i w tym czasie do Katowic przyjechały 32 tysiące zagranicznych kibiców. Liczymy na podobny wynik teraz, kiedy w Spodku oprócz fazy grupowej rozegrane zostaną w ostatnim tygodniu sierpnia mecze barażowe i ćwierćfinałowe EUROVOLLEY POLAND 2017. Mam nadzieję, że miasto w tym czasie będzie tętnić życiem dniem i nocą – powiedział Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

– Katowice są mekką polskiej siatkówki, a jeszcze świeżo w pamięci mamy fantastyczne mistrzostwa świata sprzed trzech lat, kiedy to właśnie w Spodku zostaliśmy mistrzami świata. Teraz wszystko jest już gotowe na mistrzostwa Europy. Umowy z miastami, z halami, z hotelami, na wyżywienie, przetargi na przejazdy i przeloty są rozstrzygnięte. Chcemy zrobić imprezę na miarę mistrzostw świata, choć są to tylko mistrzostwa Europy. EUROVOLLEY POLAND 2017 to jednak największy turniej w tym roku w naszym kraju. Dołożymy wszelkich starań żeby oprócz sukcesu medialnego, przyniósł także sukces sportowy – podkreślił Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS.

  • 2
  • 0
  • 37
  • 0
  • 2