SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Conny Kurth/King of the Court, 1 marca 2023

King of the Court Miami: Gruszczyńska i Wachowicz poznały rywalki

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz ponownie wystąpią w turnieju z serii King of the Court. W przyszłym tygodniu Biało-Czerwone będą rywalizować w Miami.

W oczekiwaniu na kolejne turnieje Beach Pro Tour, siatkarki i siatkarze plażowi intensywnie trenują, przygotowując się do kolejnych startów. Niektórzy, jak reprezentantki Polski Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz już w przyszłym tygodniu będą rywalizować w turnieju Vodafone Queen and King of the Court w Miami. Od 9 do 12 marca 22 duety kobiet i 22 pary mężczyzn przystąpią do walki o koronę. W pierwszym dniu zmagań zaplanowano kwalifikacje.

Polki do rywalizacji przystąpią dzień później, czyli 10 marca. Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska zagrają w grupie C, którą dzielą z bardzo utytułowanymi zawodniczkami. Jedną z rywalek Polek będzie trzykrotna mistrzyni olimpijska - legendarna Kerri Walsh Jennings, która wraca do rywalizacji po dwóch latach przerwy z nową partnerką Zaną Muno. Biało-Czerwone w swojej grupie zmierzą się również z wicemistrzynią świata - Kanadyjką Brandie Wilkerson, która w ubiegłym roku połączyła siły z Melissą Humana-Parades. W grupie C wystąpi również holendersko-szwajcarski duet Wies Bekhuis/Shana Zobrist i jedna para z kwalifikacji. Grupowy mecz Polek zaplanowano o 1:15 polskiego czasu (19:15 EST).

23775a

W turnieju pań wezmą również udział m.in. Brazylijki Larissa/Lili, Czeszki Hermannova/Stochlova, Niemki Schneider/Sude i Muller/Tillman. Również w rywalizacji panów nie zabraknie dobrze znanych duetów.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć tutaj. Rozgrywki King of the Court można oglądać za pośrednictwem dedykowanej platformy OTT - https://watch.kingofthecourt.com/

Przypomnijmy, turnieje King of the Court rozgrywane są w zupełnie innym formacie niż regularne mecze siatkówki plażowej. W jednym meczu, który składa się z trzech rund, występuje w sumie pięć zespołów. Jedna strona boiska jest stroną królewską, druga pretendentów. Podczas, gdy dwie pary walczą w danej akcji, pozostałe duety czekają na swoją kolej. Punkty zdobywa się jedynie po stronie królewskiej, ale aby utrzymać się na niej nie można przegrać akcji. Serwuje pretendent i jeśli wygra akcję, para po stronie królewskiej schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje pretendent. Jeśli danej parze nie uda się pokonać pary królewskiej, schodzi z boiska, a w jej miejsce wchodzi kolejna drużyna. Jedna runda trwa 15 minut, cztery zespoły z największą liczbą punktów przechodzą do rundy drugiej, z której do trzeciej rundy przechodzą trzy najlepsze drużyny. Para, która zdobędzie najwięcej punktów w trzeciej rundzie jest zwycięzcą meczu.

  • 2
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0