SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 20 stycznia 2022

Liga Mistrzyń. Chemik bez strat i bliżej awansu

Grupa Azoty Chemik Police walczy o wyjście z grupy Ligi Mistrzyń z drugiego miejsca. W czwartek policzanki zrobiły kolejny krok ku realizacji planu.

W grupie E poza zasięgiem rywalek jest Imoco Volley Conegliano, obrońca tytułu. Zadaniem Chemika jest zdobycie kompletu punktów w spotkaniach z mistrzami Węgier i Serbii. Na razie wszystko przebiega zgodnie w przewidywaniami, choć w wyjazdowym spotkaniu z ŻOK-iem Ub mistrzynie Polski straciły seta. Serbski zespół okazał się być groźny i postraszył też faworyta, który omal nie przegrał partii.

Trener Jacek Nawrocki wystawił swoje najwyższe skrzydłowe: Jovana Brakocević-Canzian ma 196 cm wzrostu, Martyna Czyrniańska - 191, a Martyna Łukasik - 190. W rezrwie została Bojana Milenković, medalista olimpijska z Tokio. Młode reprezentantki Polski są zawodniczkami ofensywnymi, dlatego po tym, jak przewaga Chemika spadła o połowę, do trzech punktów (16:13), reprezentantka Serbii musiała wejść na boisko. W ŻOK-u nie ma kadrowiczek, ale drużyna jest groźna, bo stara się grać bardzo szybko i znakomicie broni. Dlatego w meczu było wiele długich akcji, widowiskowych obron, a Serbkom udało się odrabiać straty.

Policzanki pomagały rywalkom popełniając sporo błędów wynikających z braku koncentracji. Dawno nie zdarzyło im się tak wiele razy dotykać siatki, kilka razy mało precyzyjnie dogrywały piłkę. Ale w końcówkach górę brały wyższe umiejętności, a także doświadczenie Brakocević-Canzian i Agnieszki Kąkolewskiej. W trzecim secie Chemikowi udało się złamać zawodniczki ŻOK-u i w końcówce trener Nawrocki mógł wpuścić Aleksandrę Lipską i pozyskaną niedawno 23-letnią Amerykankę Danielle Drews.

Po czterech kolejkach Chemik zajmuje drugie miejsce w grupie E. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy grup i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. Na razie drużyna z Polic jest na premiowanym miejscu. 2 lutego zagra na wyjeździe z Fatum Nyiregihaza.

Grupa Azoty Chemik Police - ŻOK Ub 3:0 (25:17, 25:19, 25:14)

Statystyki meczu: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=46501

  • 4
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0